Free Village – Folkowe klimaty na „Końcu Świata”

28 października po prezentacji pierwszych slajdowisk festiwalu "Wiatraki" na Przystanku kulturalnym "Koniec Świata" zagrał zespół Free Village (ex. Folkoperacja) (zdjęcia).

Nazwę Free Village nasuwa fonetyczne skojarzenie ze słowami nawiązującymi do miejsca, skąd pochodzą muzycy, czyli do Trójwsi Beskidzkiej. Three – trzy, tree – drzewo i ogólny klimat swobody – wolności (Free), panującej w tych górskich miejscowościach. W tym zespole tylko nazwa jest nowa i wokalista, ponieważ wcześniej zespół nazywał się Folkoperacja, a kapela powstała już w roku 2004 z inicjatywy perkusisty – Piotra Kohuta, gitarzysty – Wojtka Zubrzyckiego oraz wokalisty – Bogdana Bartnickiego. W roku 2006 do zespołu dołączył basista Martin Wałach z Jaworzynki, a w 2010 Patryk Sobek z Ustronia, grający na instrumentach klawiszowych.

- reklama -

 

Muzyka Free Village to prawdziwy synkretyzm gatunkowy. Możemy usłyszeć w ich utworach różne style muzyczne (reggae, pop, funk, rock). Wokalista Wojciech Zowada gra także na wielu różnych instrumentach ludowych, co powoduje bardzo ciekawą fuzję z muzyką elektroniczną. Autorem muzyki i tekstów w formacji jest perkusista Piotr Kohut z Istebnej.

 

Cały pub był wręcz zatłoczony fanami muzyki folkowej, którzy świetnie się bawili.

 

/info/, /nat/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here