Będzie trudniej o łóżko w szpitalu neurologicznym

0

Prezydent Rybnika Adam Fudali interweniuje w sprawie likwidacji Oddziału Neurologii w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. O takich planach został poinformowany przez zaniepokojonych lekarzy tego oddziału.

Obecnie, na terenie Rybnika funkcjonują dwa oddziały neurologiczne: 30-łóżkowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 oraz 38-łóżkowy w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Likwidacja jednego oddziału  pociągnie za sobą drastyczne zmniejszenie liczby łóżek neurologicznych nie tylko w skali miasta, ale i Raciborza i powiatu raciborskiego, co może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi.

- reklama -

 

Kierując się przekonaniem o potrzebie zapewnienia pacjentom godziwych warunków do podjęcia leczenia, prezydent Adam Fudali, zwrócił się do Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza oraz Dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Zygmunta Klosa, z prośbą o pilną interwencję i podjęcie działań, zmierzających o takiego rozwiązania problemu, aby w jak najmniejszym stopniu ucierpieli na tym pacjenci.

 

Pisma prezydenta przekazane zostały również do wiadomości wszystkim parlamentarzystom z naszego regionu, z prośbą o interwencję w tej sprawie.

 

/w/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here