
Dnia 27.10 2011 w grupie 3-4l odbył się Dzień Krasnala, podczas którego dzieci zostały uroczyście pasowane przez panią dyrektor na krasnoludkaTo był niezwykły dzień- dzieci doskonale bawiły się, śpiewały piosenki o krasnoludkach i brały udział
w konkurencjach sprawnościowych. Każdy prawdziwy krasnoludek musiał przejść przez wysoką kładeczkę, przenieść drewno w lesie oraz pomóc dzieciom pozbierać rozsypane klocki. Odbyła się też próba zjedzenia słodkiego robaczka i wypicia soku malinowego. Na koniec przedszkolaki w obecności swoich rodziców złożyły uroczyste ślubowanie krasnoludka. Każdy krasnoludek otrzymał pamiątkowy dyplom, maskotkę i słodki poczęstunek. (E.Ł)




![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)

![Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji [ZDJĘCIA] Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zamek.jpg)





![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)
![Przedszkole nr 15 w Raciborzu świętuje 60-lecie [ZDJĘCIA] przedszkole nr 15 raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/06/przedszkole-nr-15-raciborz.jpg)
![Raciborskie przedszkolaki na warsztatach kulinarnych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2023/10/przedszkole-nr-15-16-raciborz.jpg)






