
"Króla Żaglonosego" i "Kapciuszka" będą mogli najmłodsi widzowie obejrzeć w najbliższą niedzielę w Raciborskim Centrum Kultury. W ramach Dziecięcej Sceny Teatralnej wystąpią dwa teatry z Domu Kultury w Rybniku.Spektakle zaprezentują teatry dziecięce, wielokrotnie nagradzane, "Król Żaglonosy" na ostatnim Festiwalu Teatrów Dziecięcych zdobył pierwsze miejsce! – Spektakl fantastycznie zagrany przez małych artystów, a przygotowany przez Izabelę Karwot, z którą miała okazję pracować także raciborska młodzież podczas wakacyjnych warsztatów – przypomina dyrektor RCK Janina Wystub. Na scenie w niedzielę pojawi się kilkudziesięciu młodych artystów. Spektakl "Król Żaglonosy" opowiada o poszukiwaniu szczęścia ,a dokładniej na odkrywaniu na czym polega tajemnica szczęścia. Z kolei głównym bohaterem "Kapciuszka" jest…kapeć samego Kopciuszka.Kapciuszek poszukuje swojego brata bliźniaka , przeżywając przy tym mnóstwo przygód. Uczy się przy tym co to jest wdzięczność, współpraca i pomoc drugiemu, która zawsze zostaje nagrodzona.
Oba teatrzyki odnoszą sukcesy w całej Polsce, RCK-owi z trudem udało się "wstrzelić" w napięty plan występów młodych artystów z Rybnika. A już 3 grudnia dla najmłodszych zaplanowano prawdziwy rarytas – balet "Dziadek do orzechów", przyjedzie z nim do Raciborza Teatr Zamek ze Szczecina. – Myślę, że to fantastyczny prezent na Mikołajki. Zresztą do końca listopada będziemy czekać na zamówienia od rodziców, tego dnia po spektaklu pojawi się u nas sam św. Mikołaj – uśmiecha się dyrektor. Bilety na oba niedzielne przedstawienia w cenie 15 zł do kupienia w kasie RCK przy ul. Chopina.
/rck/




![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)

![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)
![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/odrarium-raciborz.jpg)



![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu [ZDJĘCIA] [WIDEO] Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/mali-odkrywcy-sztuki.jpg)





