„Noc młodych podróżników” w Przedszkolu Nr 17 w Raciborzu

0

„My przedszkolaki przysięgamy tego wieczoru i nocy być odpowiedzialni, prezentować pogodę ducha, dobry humor i okrutną chęć zabawy. Nie będziemy marudzili, narzekali, płakali i pokażemy wszystkim,jacy jesteśmy wspaniali. Przysięgamy!Dzieci wraz z rodzicami przybyły do przedszkola na godz. 19.15.
Starszaki weszły po śladach do ciemnej Sali udekorowanej w elementy dżungli Amazonki oraz w kolorowe światełka. W przedsionku przedszkola w „egipskich ciemnościach” czekała na nie „nocka podróżnika”. Po pożegnaniu rodziców uczestnicy zabawy złożyli przysięgę przed maską azteckiego króla Montezuma II:

„My przedszkolaki przysięgamy tego wieczoru i nocy być odpowiedzialni, prezentować pogodę ducha, dobry humor i okrutną chęć zabawy. Nie będziemy marudzili, narzekali, płakali i pokażemy wszystkim, jacy jesteśmy wspaniali. Przysięgamy!”
Po złożeniu przyrzeczenia każde dziecko podeszło do maski Montezuma, zamaczyło palec w paście i odcisnęło ślad na jego języku.
Dalszy przebieg „Nocki Podróżników”:.
– „Prosimy o uśmiech” – wykonanie przez uczestników przebranych w stroje tradycyjnych Indian oraz w stroje zwierząt dżungli wspólnej fotografii.
– Rysowanie w grupach maski Montezuma.
– Poczęstunek w sali bankietowej. Podczas posiłku niespodzianką dla dzieci była ukryta pod talerzykiem naklejka ze zwierzętami z dżungli.
– Zabawy z wesołą gimnastyką.
– Wysiadywanie jaja papużek na baloniku.
– „Chrupkowe maski”- naklejanie do twarzy chrupek kukurydzianych,tworzenie wymyślnego makijażu indiańskiego.

– Podróż w nieznane – na podstawie muzyki i metody Labana odwzorowanie swoich przeżyć.
– „Wielka podróż do Ameryki”- użycie bandaży, do zabandażowania nogi, ręki, głowy, malowanie elementów dekoracyjnych na twarzy.
– Szukanie złota Azteków – zbieranie zaginionych monet.
– Zwierzęta dżungli – zabawa w parach polegająca na reagowaniu na sygnał dźwiękowy.
– Segregowanie nasion kukurydzy, kawy, fasoli, grochu na czas.
– Układanie kolorowej papugi z wyciętych kolorowych rąk.
– Szukanie skarbów zaginionych Azteków – wyjście do ogrodu i szukanie skarbu na podstawie mapy i instrukcji otrzymanej od Montezuma.
– Poszukanie skarbu poprzedzone przeczytaniem listu z instrukacjami skierowanego do dzieci: „Kochane dzieci, co uczynić macie posłuchajcie. Starannie krok po kroku wszystkie polecenia wypełniajcie. Wyjdźcie głównymi drzwiami z budynku, skierujcie się w lewą stronę, krzyknijcie głośno „Hura, hura nocka podróżników – skarbów szukamy”. Przejdźcie wokół piaskownicy stopa za stopą i skierujcie się do furtki, okrążcie modrzew, dwa krzaki tui, wykonajcie zjazd z pasa startowego „ślizgawki” i z szybkością ponaddźwiękową obiegnijcie cały plac, a wasz skarb ukryty jest w drewnianej skrzyni po konkwistadorach”. Dzieci szukały i wróciły na teren przedszkola z paczkami pełnych owoców i koszule. W Sali przedszkolnej dzieci z pomocą osób dorosłych podpisały swoje pamiątki mazakami do materiału.
– Spotkanie na terenie biblioteki z w grupach „MY wielcy podróżnicy”.
– Dyskoteka „Indian Południowoamerykańskich”- swobodna ekspresja taneczna w piżamach.
– „Świat cieni” – zabawa przy muzyce relaksacyjnej za ekranem z prześcieradeł.
– „Nocna toaleta”- przygotowanie do spania.
– „Cała Polska czyta dzieciom” – czytanie na dobranoc przy latarkach do godz.23.00.
– Nocne kino z cyklu „Wielcy podróżnicy”

Cisza nocna – ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…?
Rano wytrwałym i dzielnym przedszkolakom wręczone zosały nagrody oraz dyplomy.

S. L.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here