Opóźni się budowa zbiornika Racibórz Dolny

1

Przedłużająca się procedura wydania tzw. pozwolenia wodnoprawnego to przyczyna kolejnego opóźnienia przy projekcie budowy zbiornika Racibórz. Rozpoczęcie prac prawdopodobnie będzie możliwe najwcześniej w drugiej połowie 2012 r.

O sprawie donosi dziś portalsamorządowy.pl. Terminy są napięte, bo jeśli zbiornik nie powstanie do 2015 r., grozi utrata części zewnętrznego finansowania. Jeszcze w sierpniu, podczas wizyty w regionie ministra środowiska Andrzeja Kraszewskiego, padały zapowiedzi, że prace najpewniej ruszą wiosną 2012 r.

- reklama -

 

Zakończyły się już etapy uzupełniania projektu budowlanego i tłumaczenia go na angielski Aby jednak uzyskać od wojewody śląskiego pozwolenie na realizację inwestycji, do gotowego projektu budowlanego inwestor (RZGW) musi dołączyć m.in. raport środowiskowy (dokumentacja ma być – po uzupełnieniu – gotowa 5 grudnia), a także pozwolenie wodnoprawne – konieczne przy wykonywaniu wszelkich urządzeń wodnych.

 

Operat wodnoprawny, czyli dokumentację przygotowywaną w procedurze ubiegania się o pozwolenie wodnoprawne, gliwicki RZGW przekazał wraz ze stosownym wnioskiem do prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, który dokumenty przesłał – w celu wystawienia pozwolenia – do RZGW we Wrocławiu.

 

Jednak wrocławski RZGW uznał, że nie jest właściwym organem do wydania pozwolenia, sprawa wróciła zatem do KZGW, który z kolei przekazał ją do RZGW w Warszawie. Gliwice mają informacje, że pozwolenie może być gotowe w lutym przyszłego roku. Jeżeli inwestor złoży wniosek do wojewody 1 marca, ten będzie miał na wydanie decyzji 90 dni.

 

W tej sytuacji pozwolenia wojewody należałoby spodziewać się w maju lub czerwcu. Dopiero po tym inwestor będzie mógł rozpocząć procedurę przetargową.

 

czytaj więcej na portalsamorządowy.pl

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Ludzie!!1! Hanka Mostowiak miała wypadek i nie zobaczymy jej więcej w Mjak Miłość!! A wy tu o pierdołach piszecie!!!!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here