
Siatkarze KS AZS Rafako w pełni zrehabilitowali się za porażkę w Opolu w ubiegłym tygodniu i pewnie pokonali dziś na wyjeździe w meczu inaugurującym rundę rewanżową Victorię PWSZ Wałbrzych.
Raciborzanie rozpoczęli mecz nieco rozkojarzeni, zaś gracze Victorii, myśląc o przedłużeniu passy trzech zwycięstw z rzędu, od początku pierwszego seta osiągnęli kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca. Było 3:0, 10:7, 17:11, 22:16, ostatecznie zakończyło się zdecydowanym 25:17 dla Wałbrzycha.
Druga partia to walka punkt za punkt i ciągle zmieniające się prowadzenie. Tak było przez cały set. Obydwie drużyny miały piłki setowe, ale w końcówce to rafakowcy zachowali więcej nerwów i wygrali na przewagi 31:29.
Gospodarze lepiej zaczęli trzeciego seta, ale Rafako szybko odrobiło straty i utrzymywało przewagę do stanu 20:17. Rywale wyrównali, jednak nie stać ich było na więcej. Piorunująca końcówka Rafako i było już 2:1.
Podobny przebieg miał set czwarty, gdzie po wyrownanym początku Racibórz odskoczył na 4 punkty i utrzymując przewagę spokojnie dowiózł zwycięstwo do końca.
Victoria PWSZ Wałbrzych – AZS Rafako Racibórz 1:3 (25:17, 29:31, 21:25, 19:25)
W zakończonych do tej pory meczach 2. grupy II ligi Czarni Rząśnia ulegli u siebie Kęczaninowi Kęty 2:3, a Delic Pol Częstochowa wygrał ze Spodkiem Katowice 3:0
/ps/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Złote medale zawodników Łamatora na mistrzostwach Śląska [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz-11.jpg)
![Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11 [ZDJĘCIA] Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz.jpg)







