W Raciborzu rozpoczęły się Mistrzostwa Śląska Open

0

Wicemarszałek województwa śląskiego, Mariusz Kleszczewski oficjalnie otworzył Mistrzostwa Śląska Open w pływaniu. Zawody potrwają dwa dni. Zobacz wideo i zdjęcia –  Mistrzostwa Śląska Open.

– To ważna i prestiżowa impreza. Tym bardziej wszystkim zawodnikom życzę udanych startów – mówił wicemarszałek Mariusz Kleszczewski, który na basen Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu przybył z 40-minutowym spóźnieniem.  Zawodów nie można było zacząć, gdyż marszałek na miejsce zawodów miał dostarczyć dwa główne puchary. Organizatorzy czekali więc na gościa. Mistrzostwa rozpoczęły się kilkanaście minut przed godziną 17.00. Pierwsze na starcie stanęły kobiety, które zmierzyły się na 50 metrów stylem dowolnym. Następnie w tej samej kategorii zmierzyli się mężczyźni. Mistrzostwa były nieoficjalnym przekazaniem raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego marszałkowi.

- reklama -

 

Mistrzostwa Śląska Open w pływaniu w Raciborzu przez raciborz_com_pl

 

  

Zobacz więcej zdjęć –  Mistrzostwa Śląska Open w pływaniu

 

 

Wyniki zawodów możesz śledzić TUTAJ

 

Przypomnijmy, 30 czerwca 2010 roku pomiędzy województwem śląskim i powiatem raciborskim doszło do podpisania porozumienia w sprawie przejęcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu przez województwo. Jednak  podczas powodzi w maju 2010 roku budynek krytej pływalni należący do szkoły uległ zniszczeniu. Starosta obiecał wówczas, że zanim oficjalnie przekaże placówkę marszałkowi to wyremontuje basen.  We wrześniu remont się zakończył, więc nic nie stało na przeszkodzie by przekazać szkołę. Do tego celu wykorzystano Mistrzostwa Śląska Open z Pływaniu, które 2 grudnia rozpoczęły się na przyszkolnej pływalni.

 

/p/

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here