12 medali i 8 powołań do kadry dla Łamatora

0

Bardzo dobrze spisali się najmłodsi podopieczni klubu Łamator w Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu Sportowym w Katowicach. Grad medali na tych zawodach zaowocował powołaniami do reprezentacji Śląska.

W niedzielę czwartego grudnia odbyła się w Katowicach kolejna edycja Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu Sportowym zorganizowana przez Śląski Związek Ju Jitsu pod patronatem Polskiego Związku Ju Jitsu. Na turnieju wystartowało 114 młodych zawodników z 14 klubów ze śląska oraz innych województw. Wzięli w nim również udział zawodnicy z klubu brazylijskiego jiu jitsu „Łamator” z Raciborza, którzy wystartowali w liczbie 12 osób w różnych kategoriach wagowych i wiekowych.

- reklama -

 

Najmłodsi podopieczni klubu „Łamator” doskonale poradzili sobie w sportowej odmianie ju jitsu i po wielu emocjonujących i wyczerpujących walkach prawie wszyscy uplasowali się na podium zdobywając w sumie 12 medali. Podczas turnieju odbyła się również ceremonia powołania do reprezentacji Śląska w Ju Jitsu sportowym, podczas której aż ośmiu zawodników z Raciborza dostało takie powołania.

 

Dzięki tym powołaniom nasi młodzi sportowcy będą mogli reprezentować Śląsk i Racibórz na zawodach klasy międzynarodowej, oraz brać udział w szkoleniach i seminariach przygotowywanych wyłącznie dla kadry.

Oto nazwiska zawodników Łamatora powołanych do reprezentacji Śląska w Ju Jitsu Sportowym w odmianie Fighting:

Roman Jędrzejczak, Kamil Bordo, Kamil Czarnecki, Filip Świerczewski, Aleksandra Zygadło, Daniel Grzeszczyk, Stanisław Rapnicki, Kamil Kaniuch.

 

 

 

 

 

Wyniki zawodników Łamatora na Lidze Dzieci i Młodzieży:

ZŁOTO:

Aleksandra Zygadło kat. 45-50kg.

Adam Brzuchala kat. +29 kg.

Kamil Bordo kat. 32-37 kg.

Piotr Unger kat. 45 kg. ne waza(zasady bjj)

SREBRO:

Antoni Milej kat. 33-38 kg.

Kamil Czarnecki kat. 32-37 kg.

Antoni Belik kat. +29 kg.

Filip Świerczewski kat. 38-43 kg.

Jakub Niedzielski kat. 38-43 kg. (gimnazjum)

Piotr Unger kat. 52-58 kg. oraz kat, 52-58 kg. ne waza(zasady bjj)

BRĄZ:

Roman Jedrzejczak kat. 38-43 kg.

 

Poza podium z czwartymi miejscami znaleźli się Daniel Grzeszczyk oraz Michał Niedzielski.

 

Jako trener młodych zawodników Łamatora jestem bardzo dumny z racji powołania ich do reprezentacji Śląska w Ju Jitsu sportowym. Jestem również bardzo zadowolony z ich startu oraz gratuluję im doskonałych wyników w tym turnieju. Wiele walk było bardzo wyczerpujących i wymagających od moich podopiecznych żelaznej kondycji, ale poradzili oni sobie doskonale. Bardzo emocjonująca była walka o złoty medal między dwoma naszymi zawodnikami Kamilem Bordo, a Kamilem Czarneckim. Obydwaj wygrali wszystkie swoje pojedynki i spotkali się z sobą w finale. Po regulaminowym czasie walki wynik był 0:0 i sędziowie zarządzili kilkuminutową dogrywkę do pierwszego zdobytego punku. Po trzech dogrywkach wynik nadal był 0:0 i sędziowie musieli podjąć werdykt wskazując jako zwyciężcę Kamila Bordo. Walce przyglądał się prezes Śląskiego Związku jiu jitsu Andrzej Filus i stwierdził, iż była to walka na najwyższym poziomie. Walki o wysokie pozycje medalowe były bardzo widowiskowe i wzbudzające wielkie emocje zarówno u zawodników jak i ich rodziców oraz opiekunów, którym bardzo dziękuję za gorący doping oraz wsparcie. Dziękuję również panu Dariuszowi Zapłata z firmy TibiCar za użyczenie samochodu na zawody oraz panu Grzegorzowi Kampka za wsparcie naszego klubu – mówi trener grupy młodszej Michał Musioł.

 

Tomasz Jabłonka

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here