Betlejemski Ogień dotarł do Czyżowic wprost z Zakopanego

Co roku za sprawą harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju dociera do wszystkich polskich domów i płonie w ten niezwykły wigilijny wieczór na naszych stołach. Zwyczaj ten praktykowany jest już od wielu lat.

W tym roku ta piękna uroczystość przekazania odbyła się w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach podczas Mszy Świętej odprawionej w dwóch językach – słowackim i polskim. Mszę celebrowało bardzo wielu kapłanów, której przewodniczył Ks. Biskup Damian Andrzej Muskus. Najpierw z rąk naczelnika słowackiej organizacji skautowej Lubomira Ondruska odebrała ten ogień naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica a następnie został on przekazany jako Znak Pokoju wszystkim delegacjom i uczestnikom Mszy Świętej.

- reklama -

 

 

Czyżowiccy harcerze z 16. Drużyny Harcerskiej im. Żwirki i Wigury już od wielu lat przywożą ten ogień do gminy. W poprzednich latach ogień ten odbierany był na Jasnej Górze dokąd był przywożony wcześniej z Zakopanego lecz tym razem cała delegacja Hufca Ziemi Wodzisławskiej udała się do Zakopanego aby uczestniczyć w tej ceremonii i ogień ten odebrać wprost od Słowackich Skautów.

 

 
 
 

Strażnikami Betlejemskiego Światełka Pokoju w tym roku są Dh Patrycja Kukuła i Dh Wiktor Styczeń. Gratulujemy im tego wyróżnienia. Teraz Ogień zostanie przekazany wszystkim mieszkańcom parafii gminy Gorzyce i powiatu wodzisławskiego. Główna uroczystość odbędzie się podczas Mszy Św. 17 grudnia o godzinie 18.00 w czyżowickim kościele Pw. Chrystusa Króla. Po Mszy Św. będzie można zabrać ten Ogień do swojego domu, dlatego każdy kto chce go mieć niech przyniesie znicz aby można go było odpalić od harcerskiego znicza.

 

/gmina gorzyce/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here