2011 rok – więcej chłopców niż dziewczynek

Urząd Stanu Cywilnego w Raciborzu dokonał podsumowania urodzeń i ślubów zawartych w 2011 roku w Raciborzu. – Dane dotyczą jednak nie raciborzan, a narodzin i zaślubin w mieście – zaznacza Katarzyna Kalus, kierownik USC.

W 2011 r. zarejestrowano w Urzędzie Stanu Cywilnego w Raciborzu o 10% więcej urodzeń chłopców niż dziewczynek w raciborskim szpitalu. Dzieci, to nowi mieszkańcy nie tylko miasta Racibórz, ale także miejscowości sąsiednich, z terenu powiatu, regionu. Wśród najpopularniejszych imion chłopięcych znalazły się: Filip, Kacper, Jakub, Adam. Dziewczynki najczęściej otrzymywały imiona: Maja, Emilia, Wiktoria, Julia.

- reklama -

 

Różnicę odnotowano w przypadku ślubów zawartych w Urzędzie Stanu Cywilnego w roku 2011 w stosunku do poprzedniego.  Łącznie zarejestrowano 352 małżeństwa – To o 49 mniej niż w roku poprzednim – informuje  kierownik USC. Udzielono 154 śluby cywilne (o 3 mniej niż w roku poprzednim) i  158 konkordatowych (o 36 mniej niż w roku poprzednim). Związki małżeńskie zawarte w raciborskim USC dotyczą nie tylko rodowitych raciborzan. -Coraz większą popularnością cieszy się zawieranie ślubów w naszym Urzędzie przez pary spoza miasta, które tłumaczą swój wybór atrakcyjnością sali miejscowego USC – dodaje Katarzyna Kalus.

 

O 10 mniej odnotowano w raciborskim Urzędzie ślubów zagranicznych, najwięcej z krajów: Niemcy, Holandia, Wielka Brytania. Nadal w zawieraniu związków małżeńskich króluje tendencja do wyboru tych miesięcy, które w swej nazwie mają literę r.  Największą popularnością cieszyły się więc w ubiegłym roku miesiące: czerwiec, sierpień, wrzesień i grudzień.

 

/im/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here