Finał WOŚP w Raciborzu – co jeszcze w ten weekend?

0

W Wodzisławiu Śląskim wystąpi zespół Zakopower. W Tworkowie odbędzie się koncert kolęd, podczas krótego wystąpi Ania Wyszkoni. W Pszowie zagra Dżem, a w Raciborzu między innymi Underground, Kurczat i Herezis.

6 stycznia: Zakopower w Wodzisławiu

- reklama -

6 stycznia o godzinie 20.30 w kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się wyjątkowy koncert noworoczny w wykonaniu zespołu Zakopower. – To jedyny taki koncert na śląsku – zapowiadają organizatorzy. Bilety w cenie 50 zł. Dzieci do lat 12 mają wstęp darmowy (za okazaniem legitymacji).

 

 

6 stycznia: Koncert kolęd w Brzeziu

W święto Trzech Króli 6 stycznia o godz. 15:00 w kościele parafialnym w Brzeziu odbędzie się IX Koncert Kolęd i Pastorałek. Wystąpią Chór Mieszany "Cantate" z Pawłowa, Chór Męski z Parafii NSPJ w Raciborzu, Zespół Ludowy "Rzuchowianki", Zespół folklorystyczny "Bluszcz", Zespół Młodzieżowy "Meritum", Zespół Wokalny Domu Kultury z Rydułtów, Zespół Wokalno – Instrumentalny "Gwiazdeczki Waldiego". Koncert poprowadzą Natalia i Waldemar Świerczek.

6 stycznia: Jasełka w DK "Strzecha"

6 stycznia o godzinie 17.00 w Domu Kultury "Strzecha" przy ulicy Londzina w Raciborzu będzie można obejrzeć jasełka w wykonaniu uczestników polsko – czeskich warsztatów. Wstęp wolny.

6 stycznia: Koncert kolęd w Tworkowie

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu zaprasza 6 stycznia o godz. 18:00 na Koncertu Kolęd Tradycyjnych i Pieśni Bożonarodzeniowych. Jak co roku, wieczór kolędowania jest dziełem Elżbiety i Andrzeja Biskupów.  W święto Trzech Króli wystąpią: Anna Wyszkoni, Marzena Korzonek, Hanna Hołek, Marcin Mendera-Ziemiński, zespół wokalny „Miraż” oraz inni zaproszeni goście z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Adama Drzewieckiego. Tym razem koncert odbędzie się w  Kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Tworkowie.

 

 

6 stycznia: Dżem w Pszowie

Jak co roku przed finałem WOŚP w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się koncert. Tym razem wystąpi tam zespół Dżem. Koncert odbędzie się 6 stycznia o godz. 17.00. Bilety 30 / 40 zł. Jako support wystąpi Tabu i B-band.

 

 

8 stycznia: Finał WOŚP w Raciborzu

Znany jest już program imprezy organizowanej w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu. Finał, który w tym roku odbędzie się 8 stycznia, rozpocznie się od karaoke w klubie Dybcówka. Program:

Klub Dybcówka (ul. Londzina 13)
godz. 00.00 – rozpoczęcie finału – karaoke

Rynek
godz. 13.00 – pokaz walk średniowiecznych oraz sprzętu strażackiego  w wykonaniu: Komendy Powiatowej Państwowej Straży

Pożarnej w Raciborzu, Drużyny Wareskiej Czarny Krzyż i Drengów znad Górnej Odry

RCK
godz. 15.00 – Chór Vivo
godz. 15.30 – koncert zespołu Herezis
godz. 16.30 – występ zespołu Perspektywa
godz. 17.00 – koncert zespołu Kurczat
godz. 18.30 – koncert zespołu Underground

Między występami zespołów: licytacja fantów, gry i zabawy w obozowisku średniowiecznym.

Rynek
godz. 20.00 – "Światełko do nieba" – pokaz fireshow w wykonaniu kuglarskiej grupy Somniatorzy oraz pokaz sztucznych ogni. Po światełku do nieba – koncerty w Klubie Dybcówka (ul. Londzina 13).

8 stycznia: Finał WOŚP w Kuźni Raciborskiej

8 stycznia przez cały dzień w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej będzie działał sztab XX Finału WOŚP. Dyrektor ośrodka, Michał Fita, zachęca mieszkańców Kuźni i okolic do aktywnego udziału w kweście dla WOŚP. Program finału w Kuźni Raciborskiej:

godz.16.00 – występy dzieci w holu MOKSiR
godz.16.50 – trochę historii o Finałach w Kuźni Raciborskiej
godz.17.00 – Wielka Aukcja w kawiarni Lambada

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here