Aptekarze protestują. Zamykają się na godzinę

0

Naczelna Rada Aptekarska zdecydowała. Od poniedziałku, 16 stycznia rozpoczyna się protest. Wszystkie apteki, także te w Raciborzu, nie będą realizować recept w godzinach od 13.00 do 14.00.

14 stycznia Naczelna Rada Aptekarska podjęła decyzję o rozpoczęciu protestu, wzywając wszystkich aptekarzy do:

- reklama -

1) ograniczenia począwszy od dnia 16 stycznia 2012 r. pracy w godzinach 13.00 – 14.00 jedynie do realizacji recept w nagłych przypadkach;

2) rygorystycznego wymaganego przez obowiązujące przepisy prawa oraz umowę z NFZ, badania formalnej poprawności recept lekarskich i wydawania leków refundowanych jedynie na podstawie recepty prawidłowo wystawionej.

Aptekarze, jak podkreślają dla bezpieczeństwa pacjenta i bezpieczeństwa pracy aptekarzy, żądają możliwości uzyskania przez pacjenta leku tańszego niż przepisany na recepcie (zmiany art. 44 ustawy refundacyjnej), zaprzestania karania aptekarzy za błędy na receptach przez nich niezawinione (uchylenia art. 43 ust.1 pkt. 6 ustawy refundacyjnej) oraz rzeczywistej abolicji dla aptek w związku z wydawaniem leków na wadliwe  recepty wystawione podczas protestu lekarzy, po 1 stycznia 2012 roku (zmiany ustawy z dnia 13 stycznia 2012 r. o zmianie ustawy refundacyjnej).

/p/

 

———————————————–

 

Zobacz również poniższy materiał:

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here