Rok 2011 był rokiem szczególnych dla zawodników "Dąbu" Brzeźnica. Wywalczyli oni aż 21 medali Indywidualnych Mistrzostw Polski w tym 8 medali złotych i 2 medale srebrne.
Po podsumowaniu wyników przez Ministerstwo Sportu za 2011 rok okazało się, że "Dąb" Brzeźnica uzbierał aż 131,5 punktów, co uplasowało go na 1 miejscu wśród wszystkich klubów powiatu raciborskiego. Tym samym zajął 23. pozycję w Województwie Śląskim (na 337 klubów sklasyfikowanych) oraz 238 miejsce spośród 3192 klubów z całej Polski. Jak podkreśla prezes klubu, Hubert Skornia jest to doskonała promocja gminy, a uzyskane wyniki przez sportowców to jedyna forma podziękowania radnym i wójtowi Alojzemu Pieruszce za coroczne dofinansowanie na działalność tego klubu.
W 2011 roku zapaśnicy i zapaśniczki "Dębu” otrzymali 8 nominacji do Mistrzostw Europy i Świata. Wyniki osiągnięte w ubiegłym roku są najlepsze w długoletniej historii klubu. Paru zawodników sekcji zasługuje na szczególną uwagę, dotyczy to w szczególności rodzeństwa Sary i Sebastiana Jezierzańskich, Justyny Ratyńskiej, Pawła Drzeżdzona i Pauli Kozłow. Zajęcia treningowe rozpoczynali od najmłodszych lat. Systematyczna praca szkoleniowa poparta finansowym wsparciem instytucji samorządowych może w niedługim czasie zaowocować w medale Mistrzostw Europy i Świata, a w perspektywie wywalczenie awansu do upragnionego Turnieju Olimpijskiego w Rio de Janejro.
Cały sztab szkoleniowy sekcji to społecznicy, wychowankowie Klubu. Trenerem i koordynatorem od 1997 roku jest Krzysztof Ołenczyn trener II Klasy oraz pomocnicy i instruktorzy: Sylwia Bileńska, Michał Grzeszczuk oraz Dawid Solich i Zbigniew Nowak (dwaj ostatni w ostatnim okresie podjęli pracę za granicą). Krzysztof Ołenczyn jest ponad to od 4 lat trenerem Kadry Narodowej Kadetek i od 10 lat trenerem Kadry Wojewódzkiej Kobiet.
Zapaśnicy "Dębu" na co dzień trenują w warunkach daleko odbiegających od normalnych, gdyż trenują w pawilonie wybudowanym z drewna i materiałów drewnopochodnych zakupionym w 1972 roku przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu, ze środków Totalizatora Sportowego jako nagroda za wywalczenie awansu do I Ligi Centralnej przez zawodników "Dębu” w 1970 roku. Producent pawilonu typu "Pilawa” dał na ten obiekt 15 lat gwarancji. Już po niedługim użytkowaniu obiektu, okazało się, że elementy drewniane składające się na pomieszczenia sanitarne pod wpływem wody ulegają rozkładowi i gniciu. W dodatku wielka powódź w 1997 roku, która również nie oszczędziła tego obiektu. Brudna woda powodziowa, która wdarła się do środka sali wyrządziła wiele niepowetowanych szkód. Naprawa i przywrócenie obiektu do użytkowania kosztował zawodników i działaczy Klubu wiele pracy i wysiłku. Jednak dzięki Ministerstwu Sportu i częściowo Urzędowi Gminy udało się obiekt przywrócić do stanu używalności. Woda jednak zrobiła swoje , elementy drewnianej konstrukcji, a w szczególności nasiąknięte płyty pilśniowe ulegają ciągłemu gniciu i rozwarstwieniu, wydzielając jednocześnie nieprzyjemny i szkodliwy odór. W chwili obecnej obiekt wymaga generalnej przebudowy.
Urząd Gminy w Rudniku opracował projekt przebudowy części sanitarnej. Realizacja projektu nastąpić ma w roku bieżącym. Środki na ten cel mają być pozyskane z Urzędu Wojewódzkiego i częściowo ze środków gminnych. Działacze i zawodnicy mają nadzieję, że Wójt i Radni Gminy dotrzymają słowa. Hubert Skornia prezes klubu wysoko sobie ceni społeczną pracę działaczy. Należy podkreślić, że żaden z Członków Zarządu za swoja pracę na rzecz Klubu nie pobiera wynagrodzenia. Korzystając z okazji Zarząd Klubu pragnie gorąco podziękować wszystkim instytucjom samorządowym, organizacjom oraz prywatnym firmom za pomoc w organizacji Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów, które odbyły się w dniach: 10 -11.06.2011r.
/"Dąb" Brzeźnica/