Kanalizowanie gmin na zadowalającym poziomie

Zadania realizowane przez Śląski Zarząd Melioracji dotyczące profilaktyki przeciwpowodziowej – to jedne z największych inwestycji dofinansowanych przez Zespół Gospodarki Wodnej i Ochrony Wód WFOŚiGW w ubiegłym roku.

O tym jaki był ubiegły rok i jaki będzie bieżący była mowa podczas specjalnej konferencji zorganizowanej przez katowicki WFOŚiGW w Pszczynie, która dotyczyła zmian w zasadach dofinansowania przedsięwzięć proekologicznych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (czytaj więcej w Fundusz ogłasza nowe zasady). Wzięła w niej udział prezes Funduszu Gabriela Lenartowicz oraz m.in. kierownicy zespołów merytorycznych Funduszu, m.in. Joanna Rokicka-Koza z Zespołu Gospodarki Wodnej i Ochrony Wód, który zajmuje się dofinansowaniem przedsięwzięć związanych z modernizacją i budową oczyszczalni ścieków, sieci kanalizacji, profilaktyką przeciwpowodziową oraz gospodarką wodną, jak budowa sieci wodociągowych, czy stacji uzdatniania wody.

- reklama -

– W ubiegłym roku sfinansowaliśmy bardzo wiele inwestycji, do tych największych należałoby zaliczyć  między innymi modernizację kolektora północnego w Tarnowskich Górach, modernizację oczyszczalni ścieków w Dąbrowie Górniczej, czy zestaw zadań realizowanych przez Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych dotyczących profilaktyki przeciwpowodziowej – wylicza Joanna Rokicka-Koza.


Kanalizowanie gmin na zadowalającym poziomie opublikowane przez raciborz_com_pl

 

 

To inwestycje niezwykle ważne dla środowiska i samych mieszkańców regionu – uważa kierownik zespołu

– To przedsięwzięcia istotne z różnych względów, np. jeżeli chodzi o kanalizację, to są to inwestycje ujęte w Krajowym Programie Oczyszczanie Ścieków Komunalnych, zgodnie z którym do 2015 roku Polska musi się skanalizować, tak by móc powiedzieć, że jesteśmy dostosowani do wymogów Unii Europejskiej – mówiła Joanna Rokicka-Koza.

Stan zaawansowania budowy kanalizacji w gminach jest zadowalający. – Gminy sukcesywnie realizują wszystkie te działania i zadania, które są wymagane przez unijną dyrektywę – zapewnia kierownik zespołu.
W Zespole Gospodarki Wodnej i Ochrony Wód WFOŚiGW w Katowicach o dofinansowanie do inwestycji mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, różnego rodzaju przedsiębiorstwa, województwo śląskie. – Lista jest długa, o dofinansowanie mogą walczyć wszystkie podmioty realizujące inwestycje związane z gospodarką wodną – wyjaśnia Joanna Rokicka-Koza.

/s/

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj