
W sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 15 w czasie ferii dzieci, młodzież oraz dorośli mogą skorzystać z zajęć sztuki walki Aikido. Oprócz tego uczą się origami i japońskiej kaligrafii (zdjęcia).
Ciekawą alternatywę do spędzenia ferii znaleźliśmy w SP nr 15. Dzieci skaczą, przewracają się świetnie się przy tym bawiąc. Aikido to japońska sztuka walki która powstała na przełomach XIX i XX wieku. Na zajęcia zgłosiło się ok. 30 dzieci, ale także 15 dorosłych. Oprócz nauki technik walki uczestnicy mają okazję poćwiczyć Origami 0 czyli japońską sztukę składania papieru i kaligrafię japońskich liter. Zobacz zdjęcia z zajęć.



Zobacz więcej zdjęć z zajęć Aikido w SP nr 15 …
/nat/
—————————————————————————-
Polecamy również: Raciborska mobilizacja – Nie dla ACTA!
ACTA STOP opublikowane przez raciborz_com_pl






![Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji [ZDJĘCIA] Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zamek.jpg)
![Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece [ZDJĘCIA] Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-28.jpg)
![Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka.jpg)




![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Raciborzanie uczestniczyli w redyku i wędrowali po Pieninach [ZDJĘCIA] Raciborzanie uczestniczyli w redyku i wędrowali po Pieninach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/pttk-raciborz-pieniny-2.jpg)







