Redakcja polsko-niemieckiego Radia Mittendrin z Raciborza znana min. z koncertu życzeń Die deutsche Simme oraz projektów takich jak festiwal interpretacji Myslovitz czy Tydzień Kina Niemieckiego rozwija skrzydła w nowym kierunku.
Nowa jakość i nowe sposoby dotarcia do młodzieży to ich kolejny cel. Już teraz dostępna jest bezpłatna gazetka o nazwie CUE, która oznacza mniej więcej tyle co wskazówka, drogowskaz, który ma wyznaczać nowy kierunek. – I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o mniejszość niemiecką a sposób na pozyskanie młodzieży oraz zmuszenie do refleksji i zmotywowanie do działania – informują w redakcji Radia Mittendrin. CUE wydawana będzie na końcu miesiąca w języku polskim i niemieckim oraz dystrybuowana w województwie Śląskim oraz w Niemczech.
/p/




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Dożynki powiatowe i miejskie w Brzeziu [ZDJĘCIA] Powiatowe i Miejskie dożynki w Brzeziu - 2024](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/08/Dozynki_Brzezie_DSC03806.jpg)
![Zaklęci w filmie – magiczny spektakl w Parku Roth [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2022/08/Kolory_zycia_Roth_IMG_20220827_212806.jpg)






![XIII Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych rozstrzygnięty [ZDJĘCIA] XIII Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych rozstrzygnięty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Turniej-Siatkarski-Zakladow-Pracy-i-Sluzb-Mundurowych-o-Puchar-Prezydenta-Miasta-Raciborz-100x70.jpg)
![„Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji [ZDJĘCIA] „Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-brzezie.jpg)