Jak księża chcą pieniędzy, niech staną do konkursu

6

Radny Myśliwy prosił prezydenta o wsparcie Dni Kultury Chrześcijańskiej (zobacz wideo>>), którą to imprezę chce reaktywować parafia z rynku. Prezydentowi pomysł się podoba. Zobacz jak wyglądała impreza 20 lat temu.

Prezydent Mirosław Lenk z zainteresowaniem przyjął informację o zamiarze reaktywowania Dni Kultury Chrześcijańskiej. Uważa on, że impreza wzbogaci ofertę kulturalną Raciborza. Jeśli chodzi o wsparcie finansowe ze strony miasta (o co pytał w interpelacji Myśliwy), to radzi wikariuszom z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny ubieganie się o środki w drodze konkursu ofert na realizację zadań z dziedziny kultury organizowanego przez magistrat. Parafia startowała już w podobnym konkursie w ubiegłym roku i wsparcie takie uzyskała, co pomogło sfinansować kolejną edycję maryjnego festiwalu chóralnego.

- reklama -


Dni Kultury Chrześcijańskiej w Raciborzu 1990r. opublikowane przez raciborz_com_pl 

W oczekiwaniu na reaktywację imprezy prezentujemy na naszym portalu relację filmową Krystiana Niewrzoła (kamera VHS) z pobytu w Raciborzu ss. bp. Józefa Zawitkowskiego podczas VIII edycji Dni Kultury Chrześcijańskiej 13 listopada 1990 r. (fragmenty mszy św. dla dzieci, spotkanie wieczorne w auli domu katechetycznego przy ul. Szewskiej).na początku filmu prezentowane są także fragmenty Mszy św. na raciborskim Rynku w ramach obchodów pierwszego po wojnie wolnego święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 1990 r.

/ps/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. 1990 rok to już historia. Wielu obecnych na obrazie już odeszło do wieczności w tym śp. ks. Pieczka.
    Te historyczne już Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej były w głównej mierze organizowane przez Pana Niewrzoła przy pomocy i poparciu ks. Pieczki.Pomagało też wielu członków KIK.

  2. Szanowny Panie Redaktorze. Pomylił się Pan w Tytule. To nie księża chcą pieniędzy ale organizatorzy Dni Kultury Chrześcijańskiej na spotkania, wykłady i imprezy religijne dla mieszkańców ziemi raciborskiej. Jak na galę mordobicia w hali Rafako miasto wydało z budżetu aż 90 tyś. zł. to nie powinni możnowładcy żałować na kulturę chrześcijańską dla 90 % katolików w tym mieście. Te pieniądze na pewno przyniosą wartościowe i dobre skutki.

  3. Teraz zeruja na budzecie Państwa! Wychodzi na to, ze dobytek kraju, to dobytek Koscioła! Padlinozercy! To co maja przejeli od tych co chcieli miec wieczny odpust – banda przekretasów!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here