RZGW: W marcu wniosek o pozwolenie na budowę zbiornika

0

W ciągu miesiąca na ręce wojewody śląskiego ma trafić wniosek o pozwolenie na budowę zbiornika Racibórz Dolny – informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach (inwestor).

Dopiero co Najwyższa Izba Kontroli krytycznie oceniła stan infrastruktury przeciwpowodziowej , a tymczasem media obiegła kolejna wiadomość dotycząca Zbiornika Racibórz. – Dyrektor gliwickiego RZGW Artur Wójcik przekazał PAP w poniedziałek, że zgodnie z deklaracjami sprzed kilku miesięcy, inwestor planuje złożenie wniosku do wojewody o pozwolenie na inwestycję w końcu marca. Oznacza to, że rozpoczęcie prac budowlanych będzie możliwe najwcześniej w drugiej połowie roku.

- reklama -

Jeszcze w połowie ubiegłego roku padały zapowiedzi, że prace najpewniej ruszą wiosną 2012 r. W listopadzie okazało się jednak, że rozpoczęcie budowy opóźni się o kolejne miesiące ze względu na przeciągające się wydanie tzw. pozwolenia wodnoprawnego. Pozwolenie – konieczne przy wykonywaniu urządzeń wodnych – musi znaleźć się w dokumentacji składanej do wojewody wraz z wnioskiem o zgodę na budowę – donosi wnp.pl

Gdy inwestor złoży wniosek o zgodę na realizację inwestycji, wojewoda będzie miał na wydanie decyzji 90 dni. Służby wojewody wstępnie deklarowały, że w miarę możliwości postarają się skrócić ten termin. W tej sytuacji pozwolenia wojewody należałoby spodziewać się w maju, czerwcu, a najpóźniej w lipcu.

 

oprac. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here