Dzieło Händla zabrzmiało w kuźniańskim kościele

1 kwietnia, w Niedzielę Palmową w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej odbyło się wykonanie "Pasji według św. Jana" autorstwa Georga Friedricha Händla. Zobacz wideo i zdjęcia.

Organizatorem przedsięwzięcia była parafia św. Marii Magdaleny, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski. "Pasja Janowa" opowiada historię Męki Pańskiej od momentu oskarżenia Jezusa Chrystusa poprzez ukrzyżowanie po złożenie do grobu. Po raz pierwszy kompozycję wykonano w Hamburgu w Wielki Piątek w 1704 r. W skład dzieła wchodzą arie, recytatywy, ariosa, a także chór i duet.

- reklama -

 

– Za chwilę usłyszymy dzieło, które – daj Boże – ujmie nasze serca. Jest to dzieło niezwykłego uroku. Niech przemówi artyzm, talent, piękno i przeniknie do naszych serc, i otworzy na ten największy dar, jaki człowiek otrzymał od swojego Stwórcy: na miłość i na życie – powiedział na wstępie proboszcz kuźniańskiej parafii ks. dr Andrzej Pyttlik.

 

"Pasję…" wykonał Czechowicki Teatr Muzyczny "Movimento" pod kierunkiem Barbary Bielaczyc oraz Zespół Muzyki Dawnej i Dworskiej Ensemble de la Cour.

Bartosz Kozina

 

 

——————————————————

 

 

Nauki przedślubne Racibórz

Parafia Rzymsko – Katolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Mickiewicza 8 w Raciborzu zaprasza narzeczonych na nauki przedmałżeńskie przez cały rok. Cykl nauk przedmałżeńskich obejmuje trzy spotkania, połączone z naukami naturalnego planowania rodziny.

Kontakt: 32 418 16 31 lub 604 554 820.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here