Poseł od Palikota namawiał, by nie bać się urzędników

1

– W Raciborzu i w Polsce źle się dzieje. Nie ma pracy, młodzi wyjeżdżają – takie opinie słyszał poseł Piotr Chmielowski rozmawiając z raciborzanami. Jego zdaniem winę za to ponoszą urzędnicy, od szczebla centralnego do lokalnego.

Chmielowski (Ruch Poparcia Palikota) to poseł z Mikołowa, ale wybrany w okręgu wyborczym obejmującym Racibórz. Od niedawna w biurowcu Batory działa jego biuro poselskie. Na razie ze względu na obowiązki parlamentarne nie bywał w Raciborzu zbyt często, ale obiecuje, że to się zmieni i będzie dostępny dla wyborców raz na dwa tygodnie. Dziś postanowił niejako przedstawić raciborzanom swoją osobę. W tym celu w towarzystwie Eugeniusza Skóry, członka raciborskiego koła RPP, wybrał się na spacer po targowisku, by zapoznać się z bolączkami raciborzan.

- reklama -

 

Pracująca na targu pani Maria przyznaje, że głosuje na Ruch Palikota. Większość jednak spotkanych raciborzan nie wiedziało, że rozmawiali z posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

 

Rozmowy z ludźmi spotkanymi podczas przechadzki dotyczyły przeważnie aktualnej sytuacji społeczno – gospodarczej kraju i regionu. Chmielowski wysłuchał wielu skarg na pogarszające się warunki życia i zarzutów pod adresem polityków (swoim również). Handlujący na targu skarżyli się na trudne warunki pracy i brak możliwości uczciwej konkurencji z powstającymi jak grzyby po deszczu supermarketami. Zachęcał do działania w kolektywie, gdyż jak twierdzi, bezduszna urzędnicza maszyna boi się widząc ludzi w grupie.

W opinii posła nadmiernie rozbudowana administracja (czy to rządowa czy samorządowa) i źle stanowione prawo utrudniają rozwój gospodarczy i pogłębiają regresję. Dlatego namawiał do przyjazdu w maju do Warszawy, gdzie jego partia organizuje kongres "Korekta kapitalizmu", podczas którego przedstawione będą koncepcje rozwiązań mających zmniejszyć bezrobocie i zwiększyć zatrudnienie.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Arturo

    ,,Wybraniec,, zmieniajacy przynaleznosc partyjna winien NATYCHMIAST TRACIC ,,mandat poselski,, i miejsce w Sejmie.
    Dziwie sie , ze Skora jeszcze sie ta ,,znajomoscia,, chwali …

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here