Łzy w Kuźni Raciborskiej – co jeszcze w ten weekend?

Na Końcu Świata wystąpi zespół Roots Soldiers. W Kuźni Raciborskiej wystąpi grupa Łzy oraz Dźwięki Kolorów Retro, a w Raciborskim Centrum Kultury będzie można obejrzeć spektakl "Diabelskie intrygi". 

13 kwietnia: Roots Soldiers na Końcu Świata

- reklama -

W piątek, 13 kwietnia o godz. 20.00 wszyscy fani muzyki reggae będą mieli okazję posłuchać grupy Roots Soldiers z Radlina. Grupa inspiruje się takimi artystami i zespołami jak Bob Marley, The Wailers, Groundation, Alpha Blondy. Dodatkowym urozmaiceniem w grze zespołu są dźwięki konga. Wstęp wolny.

13 kwietnia: Spektakl "Diabelskie intrygi" w RCK

13 kwietnia o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 będzie można obejrzeć spektakl pt. "Diabelskie intrygi". "Diabelskie Intrygi” – wg Łukasza Porwoła – przygotowanie Teresa Okaj, muzyka – Łukasz Porwoł. Wykonanie: Pawłe Wolnik, Grzegorz Pierskała, Marcin Jaśkowski, Adam Hadam, Karolina Bernat, Justyna Muzykant, Aleksandra Kempe, Sabina Barabasz, Krystyna Doleżych, Joanna Tatarczyk, Adam Nowakowski, Natalia Gabriel. Wstęp wolny.

13 kwietnia: Spektakl "Krótka historia świata"

W piątek, 13 kwietnia odbędzie się premiera spektaklu pt. "Krótka historia świata" w wykonaniu grupy teatralno kabaretowej Irrealis. Przedstawienie związane jest z tym, że rok 2012 jest dla wielu ludzi nadejściem "ostatecznego końca". Ponadto spektakl , który będzie można obejrzeć 13 kwietnia o godzinie 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu , będzie inauguracją 10-lecia działalności grupy Irrealis. Wstęp wolny.

14 kwietnia: Symetria wystąpi w Dybcówce

14 kwietnia o godzinie 21.00 w klubie Dybcówka w Raciborzu wystąpi zespół Symetria. Zespół powstał w maju 2005 roku z inicjatywy Domina i Grześka. Wspólne marzenia dały im siłę by przetrwać wiele problemów które stawały im na drodze do zaistnienia już od samego początku. Nazwa Symetria rzucona przez Grześka podczas jednej z pierwszych prób wpadła w gusta muzyków, nie oznaczając nic konkretnego, po części odzwierciedlając rodzaj tworzonej muzyki. Bilety na koncert w cenie 10 zł (przedsprzedaż) i 15 złotych (w dniu koncertu).

14 kwietnia: Zespół Łzy w Kuźni Raciborskiej

14 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej MOKSiR w Kuźni Raciborskiej odbędzie się koncert zespołu ŁZY, support przed zespołem zagra kuźniańsko-raciborsko-opolska formacja Dźwięki Kolorów retro. Zespół Łzy to nieustająco od 15 lat jedna z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce. Na  swoim koncie mają platynowe i złote płyty. Dotychczas ukazało się sześć albumów, z których trzy: "W  związku z samotnością", "Nie czekaj na jutro" i "The Best Of 1996-2006" osiągnęły status Platynowej Płyty, a krążęk "Jesteś jaki jesteś" pokrył się złotem. Bilety na koncert w cenie 20 złotych.

 

 

łzy Racibórz MOKSiR

 

 

 

14 kwietnia: Drop Beats Not Bombs na Końcu Świata

W sobotę 14 kwietnia o godz. 22 rozpocznie się impreza Drop Beats Not Bombs na Końcu Świata. Tym razem na imprezie zagrają Dj Solo, DFX z 3/4 UDG STUDIO oraz Furrier furriermusique z YAF/DBNB. Wstęp 10 zł, z zaproszeniem 5 zł.

14 kwietnia: Promocja Almanachu Prowincjonalnego

14 kwietnia o godzinie 18.00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 odbędzie się promocja Alamanachu Prowincjonalnego nr 15. W programie spotkania między innymi spotkanie autorskie z Ewą Lipska i Krzysztofem Lisowskim, recital Marzeny Korzonek, wystawa fotografii Bolesława Stachowa i Macieja Mazura pt. "7 lat Almanachu". Wstęp wolny.

 

 

Almanach Racibórz

 

 

14 kwietnia: Spektakl "Dieta cud" w Rydułtowach

14 kwietnia o godzinie 18.00 w sali teatralnej Rydułtowskiego Centrum Kultury "Feniks" będzie można obejrzeć spektakl komediowy Jana Jakuba Należytego w reż. Piotra Dąbrowskiego pt. "Dieta cud". Akcja sztuki dzieje się w ciągu dwóch ostatnich dni na planie reality show "W domu Slim Brothera". Trzy finalistki walczą o wielką wygraną, która oprócz pokaźnej kwoty przynieść ma zwyciężczyni sławę, status gwiazdy i dostatnie życie. Bohaterki: Pani Columbo, Pani Doktor i Lidka pod wodzą demonicznej instruktorki Ewy Fitness przygotowują się do finałowego odcinka "na żywo". Podczas transmisji, telewidzowie za pośrednictwem SMS-ów wybiorą "Miss Fitness". Bilety w cenie 70 zł.

15 kwietnia: X Festiwal Pieśni Stanisława Moniuszki

15 kwietnia o godzinie 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 odbędzie się X Festiwal Pieśni Stanisława Moniuszki. Wstęp wolny.

15 kwietnia: Koncert papieski w Pszowie

15 kwietnia o godzinie 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się koncert "My nie zapomnieliśmy" upamiętniający 7. rocznicę śmierci Jana Pawła II. W programie koncertu koncert organowy w wykonaniu Arkadiusza Popławskiego, występ chóru Lege Artis oraz recytacje wierszy. Wstęp wolny.

15 kwietnia: Wodzisławska Gala Taneczna Mix 2012

15 kwietnia o godzinie 9.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury rozpocznie się Gala Taneczna Mix 2012. Co roku na scenie WCK można podziwiać około 1500 tancerzy. Już od 11 lat na Galę przyjeżdżają do Wodzisławia Śląskiego tancerze z całej Polski. Często gościmy formacje z Częstochowy, Katowic, Rybnika, Żor, Jastrzębie Zdroju, Pyskowic, Pszczyny, Bielska-Białej, Sosnowca, Oświęcimia, Chrzanowa, Nysy, Raciborza, Rzeszowa, Jaworzna czy Gliwic.  Wstęp na imprezę jest wolny.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here