RTP Unia gromi w Pucharze Polski

Zgodnie z przewidywaniami piłkarki RTP Unii nie miały problemu ze zwycięstwem w ćwierćfinale Pucharu Polski, w którym zmierzyły się na wyjeździe z AZS PWSZ Biała Podlaska – którą kilkanaście dni temu wysoko pokonały u siebie.

Drużyny rywalizowały ze sobą po raz drugi w przeciągu niespełna 3 tygodni. Poprzednia potyczka, w lidze, zakończyła się zwycięstwem unitek 5:1. W Pucharze Polski wynik okazał się jeszcze bardziej efektowny, raciborzanki wygrały 7:0, a co ciekawe – łupem bramkowym podzieliło się siedem zawodniczek.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trener Remigiusz Trawiński  od pierwszej minuty dał szansę gry  zawodniczkom, które w ostatnich meczach grały w nieco mniejszym wymiarze czasowym. Już w 15 minucie nasze piłkarki wyszły na prowadzenie. Piłkę dokładnie dograła Katarina Istokova, a akcję celnym strzałem zakończyła 16 letnia Dżesika Jaszek. Kwadrans później role się odwróciły asystę zaliczyła Jaszek, a na listę strzelczyń wpisała się Istokova. Wynik pierwszej połowy ustaliła w 44 minucie Kasia Krupa.

W drugiej połowie gra nie była już tak szybka i raczej przypominała piłkę plażową. Wpływ na to miała pewnie ładna wiosenna pogoda, trudy podróży oraz słabość przeciwniczek. Jednak mimo to jeszcze czterokrotnie piłka zatrzepotała w siatce gospodyń. Miejscowe piłkarki tylko dwukrotnie częściowo zagroziły naszej bramce, ale z dośrodkowaniami w pole karne bez problemu poradziła sobie Marlena Janeczek.

Trener Remigiusz Trawiński podkreślił po meczu, że piłkarki, które dostały dzisiaj szansę gry swoim dobrym występem udowodniły przydatność dla drużyny.

1/4 Pucharu Polski Kobiet

11 kwietnia 2012 (środa) godz. 15.00 stadion w Białej Podlaskiej

AZS PWSZ Biała Podlaska – RTP Unia Racibórz 0 – 7 (0 – 3)

0 – 1 Jaszek 15', 0 – 2 Istokova 30', 0 – 3 Krupa, 0 – 4 Pożerska 61', 0 – 5 Chinasa 80', 0 – 6 Pawlak 87', 0 – 7 Tarczyńska 89'

RTP Unia: Janeczek – Pawlak, Górnicka, Konsek – Istokova, Sosnowska, Pożerska (Żelazko 65'), Bojdova (Wieczorek 65') – Krupa – Wiśniewska (Tarczyńska 75'), Jaszek (Chinasa 65')