Upamiętnią Korczaka z okazji Światowego Dnia Książki

0

Raciborska biblioteka zaprasza uczniów podstawówek do udziału w imprezie „Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat”. Konkurs organizowany jest z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich obchodzonego 23 kwietnia.

Impreza odbędzie się 23 kwietnia 2012 roku w godz. 9.00-13.00 w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. W tym roku w celu upamiętnienia dziedzictwa Janusza Korczaka – patrona roku 2012 przygotowujemy imprezę, będącą tematycznie podporządkowaną Januszowi Korczakowi w formie turnieju międzyszkolnego.

- reklama -

 

Termin zgłoszenia 4-osobowych drużyn upływa 18 kwietnia 2012r.

Zgłoszenie zawierające:
– nazwę i numer szkoły
– imiona i nazwiska uczniów
– imię i nazwisko opiekuna
należy dostarczyć do Oddziału dla Dzieci (ul. Kasprowicza 12) lub przesłać na adres e-mail [email protected]

Od uczestników turnieju oczekiwane jest:

– znajomość treści książki Janusza Korczaka – „Król Maciuś I”, „Król Maciuś na Wyspie Bezludnej” – konkurs wiedzy,
– zdolności aktorskich niezbędnych do przygotowania 10 – 15 minutowej scenki teatralnej opartej na treści wcześniej wybranej przez drużynę książki, zdolności plastycznych – wykonanie ilustracji na temat, który zostanie podany w trakcie turnieju

Jednym z elementów turnieju będą warsztaty z pedagogiem „Są prawa, są obowiązki”. W trakcie zadania zostaną przedstawione dzieciom w przystępny sposób założenia korczakowskiej teorii wychowania, jego poglądy na prawa dziecka i całkowite uprawnienie dziecka.

Po wszystkich konkurencjach spośród uczestników turnieju jury wyłoni zwycięzców, którzy zostaną nagrodzeni i wyróżnieni. Nagrodzone zostaną również szkoły, których drużyny okazały się najlepsze.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o turnieju Biblioteka prosi o kontakt telefoniczny pod numerem 415 37 24 lub 415 35 88.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here