W CKU młodzi ludzie poznają realia rynku pracy

0

W Centrum Kształcenia Ustawicznego rozpoczęła się II edycja Targów Przedsiębiorczości "Innowacyjność, kreatywność – Twoim sukcesem", skierowanych do ludzi, którzy wkrótce staną przed wyborem kariery zawodowej.

W tegorocznej edycji udział zapowiedziało 27 firm i instytucji, będących potencjalnymi pracodawcami dla młodych ludzi wkrótce kończących edukację. To właśnie z myślą o nich (a także bezrobotnych) zorganizowano po raz drugi targi, na których nie tylko mogą zapoznać się z ofertami pracy i oczekiwaniami przedsiębiorców, ale i dowiedzieć się co czeka ich po ukończeniu szkoły.

- reklama -

 

 
 

 

Swoją ofertę przedstawiły zakłady produkcyjne, banki, urzędy, służby mundurowe. I choć nie wszyscy dotarli na targi, liczba wystawców i tak zwiększyła się porównując z poprzednią edycją (przed rokiem było ich 14). Największe zainteresowanie wzbudziło stoisko Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, której przedstawiciele dodatkowo przedstawili realia pracy w Policji podczas jednego z seminariów tematycznych.

 

 

Wcześniej uczestnicy targów wysłuchali wykładu "Przygotowanie uczniów do funkcjonowania na rynku pracy" przedstawionego przez Centrum Doradztwa i Kształcenia Kadr, a także poznali szczegóły dotyczące staży absolwenckich, o których mówiły pracownice Powiatowego Urzędu Pracy.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here