W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu ruszyło ponownie Dyskusyjne Koło Filmowe, czyli nowa sekcja Koła Naukowego Socjologów. W spotkaniach koła mogą wziąć udział nie tylko studenci.Dyskusyjne Koło Filmowe powołane zostało z inicjatywy członków Koła Naukowego Socjologów oraz studentów z innych kierunków uczelni. Koło ma charakter wolnomyślicielski, każdy z uczestniczących może zabrać głos, podzielić się swoimi myślami, niepokojami bez specjalnej troski czy wypowiedź będzie bardzo "mądra" czy poprawna politycznie, wystarczy, by była szczera. Rozmawiamy na różne tematy na przykład: filozofii, religii, metafizyki, problemów społecznych, politycznych, miłości, mediów, problemów globalnych itd.
Kierujemy się zasadą cultura animi czyli "uprawą duszy i umysłu", jesteśmy nastawieni na ambitne kino dokumentalne, ale jak się trafi ciekawy film fabularny oglądamy. Na DKF-ie raz wkraczamy do zagadkowego świata tajemniczych sekt, innym razem w rzeczywistość bezwzględnych korporacji walczących o władzę i pieniądze czy filozoficznych zagadnień istoty piękna, dobra i jakiegoś sensu tego naszego niepoukładanego świata.
DKF stara się pokazywać filmy kontrowersyjne, wprawiające w zdumienie, filmy na niewygodne tematy. Pozwolę sobie wymienić kilka tytułów: Orwell przewraca się w grobie, Synowie wyklęci, Władcy Marionetek, Egzorcyzmy Anneliese Michel, Buddyzm: Nauka o stanie umysłu, Bunt: Sprawa Litwinienki. Dyskusyjne Koło Filmowe cieszy się pewnym zainteresowaniem ze strony nie tylko studentów Instytutu Studiów Społecznych, ale także filologii angielskiej, bohemistyki oraz resocjalizacji. Jeżeli chciałbyś przyłożyć rękę do jego dalszego istnienia zapraszamy na kolejne spotkania. Projekcje odbywają się cyklicznie w każdy czwartek w sali 317 A, budynku głównego o godzinie 17:30.
/Sergiusz Wesołowsk/i/