Raciborskie muzeum wyróżnione przez Marszałka

0

Marszałek województwa przyznał doroczne nagrody za "Wydarzenia Muzealne". Wśród wyróżnionych placówek znalazło się raciborskie muzeum. Nagrody podczas uroczystości w Muzeum Śląskim wręczył Jerzy Gorzelik.Nagrody Marszałka województwa śląskiego za Wydarzenia Muzealne przyznawane są za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej w województwie śląskim dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego. Przyznawane są od 2008 roku za wydarzenia, które miały miejsce w roku poprzedzającym daną edycję przyznawania nagród.

W kategorii "Dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego, w tym wydawnictwa multimedialne" wyróżnienie zdobyło Muzeum w Raciborzu za projekt "Święty Florian na Śląsku". Przypomnijmy, że w ramach projektu zorganizowana została konferencja i wystawa "Św. Florian w zbiorach muzeów". Po raz drugi na liście konkursowej raciborskie muzeum znalazło się w kategorii "Dokonania z zakresu konserwacji". W tym przypadku chodziło o konserwację obrazu olejnego na blasze "Św. Antoni Padewski", pochodzącego z XIX wieku.

- reklama -

Podczas uroczystości w Muzeum Śląskim nagrody wręczył Jerzy Gorzelik, członek Zarządu Województwa Śląskiego. W konkursie oprócz nagród mogą być również przyznawane wyróżnienia o charakterze honorowym. W tym roku łączna pula nagród wyniosła 40 tys. zł. Na konkurs wpłynęło 47 zgłoszeń z 20 muzeów województwa śląskiego.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here