Starostwo nie świeci patriotycznym przykładem

1

Pierwszego maja przypada Święto Pracy, trzeciego zaś – Konstytucji 3 Maja. Zwyczajowo w pierwszych trzech dniach maja wywieszane są flagi państwowe, zwłaszcza w gmachach urzędowych. W starostwie o tym zapomnieli.

2 maja jest normalnym dniem roboczym, ale sąsiaduje w kalendarzu z dwoma świętami ustawowo wolnymi od pracy. Są to święta państwowe, a więc takie, podczas których wywieszana jest flaga państwowa. Podczas tegorocznej majówki radny powiatowy Artur Wierzbicki postanowił wykorzystać mniejszy ruch w urzędzie tego dnia i wybrał się do starostwa załatwić urzędową sprawę. Zaskoczyło go, że na placu Okrzei, gdzie znajdują się dwa gmachy starostwa powiatowego, zobaczył zaledwie jedną flagę.

- reklama -

 

Podczas posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego radny zaapelował do zarządu powiatu, by w przyszłości zwracano większą uwagę na odpowiednie uczczenie ważnych dat w historii kraju i flag tych wisiało więcej. – Zwłaszcza, że od paru lat 2 maja obchodzony jest w Polsce jako Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej – przypomniał.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Na urzęzie Raciborza jest 12 flag i co niby oni świecą przykładem?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here