Wulgaryzmy i rysunki genitaliów na zabytkowym krzyżu

5

Na starym cmentarzu przy ul. Kozielskiej nieznani sprawcy markerami wypisali różne, wulgarne i złośliwe słowa na wszystkich czterech ścianach zabytkowego krzyża. Między wyrazami znajdują się również rysunki genitaliów.

- reklama -

W ubiegłych latach często zdarzały się dewastacje grobów na tej  starowiejskiej nekropolii, a na sąsiedniej posesji w krzewach i chaszczach powstała melina. Wtedy przez cmentarz przechodziły tam podejrzane osoby dorosłe z butelkami alkoholu. Po interwencjach , także na naszym portalu, policja doprowadziła do likwidacji tego miejsca. Ale cmentarz jest nadal odwiedzany przez uczniów sąsiedniego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego – twierdzą starsze osoby które opiekują się grobami swoich bliskich i znajomych. Wokół zbezczeszczonego krzyża widać zadeptane pety i opakowania z papierosów oraz odłamki szkła z butelek po piwie i wódce.

 

 

Cmentarz jest własnością parafii św. Mikołaja. Ostatnie pochówki odbyły się tam w 1960 roku. Około 40 grobów jest okresowo pielęgnowanych i porządkowanych. Pozostałe są zarośnięte trawą i chaszczami. Powstała propozycja ze strony zainteresowanych utrzymaniem starego cmentarza aby starsi uczniowie pobliskiej szkoły w ramach prac społeczno- użytecznych włączyli się do oczyszczenia tego miejsca z krzewów i chaszczy. Tymczasem parafianie apelują do policji i straży miejskiej o patrolowanie , szczególnie w godzinach południowych również terenu starego cmentarza i przypuszczają iż odstraszy to wandali.

/K.N./

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Do czego doprowadziła ta antykościelna i antyreligijna propaganda
    pod przywództwem Janusza Palikota, tolerowana w mediach i przez rządzących. Jeżeli krzyż dla młodych ludzi jest obiektem bezczeszczenia?
    Kto to tertaz zmyje i jak?

  2. na tych bazgrolach debilskich artystow brakuje tylko podpisu: MYŚMY PRZYSZLOŚCIĄ NARODU. Strażnicy Miejscy i Policjanci, pomóżcie nam zidentyfikować to autorskie ścierwo !

  3. GDZIE JEST STRAŻ MIEJSKA? ZNAJĄC ŻYCIE GONI STARSZE OSOBY Z PIESKAMI . PO chce zabrać działki , straż goni pupili – jedynych przyjacieli starszych osób. czy warto dotrwać starości CHYBA NIE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here