Gimnazjum Nr 5 – mała szkoła wielkich możliwości.

Dyrekcja i nauczyciele gimnazjum zapraszają rodziców przyszłych klas pierwszych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 19.06.2012r. o godz. 17.00 w auli szkoły.Po spotkaniu odbędzie się giełda podręczników, podczas której będzie możliwość zakupu używanych książek do klasy I na rok szkolny 2012/2013.


Gimnazjum nr 5 to szkoła rozwijająca pasje i zainteresowania wszystkich uczniów. Naszym atutem są mało liczne klasy, w których uczniowie mają możliwość bliskiego kontaktu z nauczycielami w czasie lekcji. Ponadto wszyscy nauczyciele organizują zajęcia dodatkowe, zarówno dla uczniów uzdolnionych jak i potrzebujących wsparcia edukacyjnego. Dla uczniów organizujemy szereg zajęć terenowych, rozwijamy zainteresowania i umiejętności artystyczne m.in. w jedynym w Raciborzu Czarnym Teatrze, w ramach którego uczniowie mają okazję brać udział w wyjazdach do teatrów.
Uczniowie G5 mają okazję rozwijać swoje pasje w klubie Młodego Odkrywcy działającym we współpracy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.


W bieżącym roku szkolnym G5 zostało bardzo wysoko ocenione przez ewaluatorów z Kuratorium Oświaty podczas ewaluacji zewnętrznej. Ponadto posiadamy certyfikaty Szkoły z Klasą, Śląskiej Szkoły Jakości,ISO14001.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here