Zadbaj o bezpieczeństwo danych

2

Ile kosztuje utrata pamiątkowych zdjęć, filmów z wakacji, dokumentów tworzonych przez lata?

- reklama -

Dysk sieciowy to praktyczne urządzenie do wykorzystania w domu i w firmie. Wystarczy podłączyć go do lokalnej sieci LAN i już można wymieniać pliki na nim zachowane z każdym komputerem w sieci.

Sieciowe urządzenie magazynujące umożliwia łatwe przechowywanie, zarządzanie i udostępnianie dużych plików. Dysk sieciowy posiada także opcję przydzielenia powierzchni na dysku poszczególnym użytkownikom, a także umożliwia konfigurację i przypisanie uprawnień dla poszczególnych użytkowników.

Urządzenia, które posiadają wbudowany print serwer umożliwiają obsługę całej sieci lokalnej przy pomocy tylko jednej drukarki. Wśród wszystkich dysków można także wyróżnić te, które posługują się protokołem SAN i te, które używają protokołu Samba. Protokół SAN to prosta konfiguracja i późniejsze zarządzanie dyskiem. Dyski oparte na drugim protokole – Samba, zarządzane są za pomocą przeglądarki internetowej i umożliwiają dostęp do plików i drukarek bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania.

Decydując się na zakup dysku sieciowego warto również wybrać model posiadający przepustowość 10/100/1000 Mbits. Pozwala to na szybszą i efektywniejszą pracę dzięki zwiększonej transmisji danych.

Każdy dodatkowy port USB 2.0 w dysku sieciowych, to możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń, takich jak aparat cyfrowy, czy dysk zewnętrzny. Urządzenia te wtedy są dostępne dla innych wybranych użytkowników.

Archiwizacja danych znajdujących się na dysku sieciowym może odbywać się za pomocą kilku metod. Jedną z nich jest metoda automatycznego kopiowania danych, tzn. metoda RAID, przydatna w szczególności w przypadku posiadania, co najmniej dwóch dysków twardych. Następnym sposobem jest rozwiązanie „one-touch-backup” (OTB). Za pomocą jednego polecenia można wtedy utworzyć kopię zapasową. Kolejnym wyjściem jest stworzenie backupu danych poprzez podłączenie zewnętrznego dysku do portu USB.

Osoby często pobierające jakiekolwiek dane z internetu mogą wesprzeć tę czynności poprzez funkcję Download Manager. Każdy dysk sieciowy posiadający tę funkcję daje możliwość kontynuowania pobierania plików nawet, gdy komputer już nie pracuje. Dane mogą więc być ściągane z internetu bez przerwy, nawet, gdy komputer jest już wyłączony.

Dysk może również odgrywać rolę stacji multimedialnej. Przy pomocy urządzenia magazynującego można przesyłać zdjęcia, materiały video i muzykę do sieciowych odtwarzaczy multimedialnych. Urządzenia te jednak muszą być zgodne ze standardem UpnP.

 


 

Dyski sieciowe dostępne już od 249,00 zł.

Sprawdź aktualną ofertę!

 

 

 *) o szczegóły rozwiązań pytaj handlowców firmy SOFTib Racibórz, róg Klasztornej i Ogrodowej, 32 415 98 18, [email protected]

 

Racibórz, ul. Klasztorna 12
(róg Klasztornej i Ogrodowej)

 

tel. 32 415 98 18, 32 414 90 29, 504 18 18 27

 Artykuł opracowano przy współpracy z firmą informatyczną SOFT-ib:

 

 

 

 

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

2 KOMENTARZE

  1. dm

    Funkcja pyLoad, która domyślnie jest wyłączona w urządzeniach ZyXELL, ucieszy szczególnie wszystkich maniaków pobierania z serwisów typu HELLSHARE, FILESONIC itp. SUPER !

  2. adi

    Ja mam pobne urzadzenie z wygladu, ale kuione jako no name. Znajomy zaoferował mi w Karkowie – przywiózł z Rosji, działa bardzo dobrze

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here