Zarząd Hydrobudowy Polska S. A. otrzymał polecenie zaprzestania robót. Tym samym sytuacja finansowa znajdującej się w upadłości układowej spółki pogarsza się znaczenie. Czy ta sprawa wpływa na RAFAKO?
Konsorcjum firm Saipem – Techint – PBG (Konsorcjum) jest Generalnym Realizatorem Inwestycji "Zaprojektowanie, wybudowanie i przekazanie do użytkowania Terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu". Zależna od PBG Hydrobudowa S. A., spółka siostra RAFAKO S. A., miał wykonać dwa żelbetonowe zbiorniki i infrastrukturę towarzyszącą. Zaawansowanie prac wynosiło odpowiednio 75 proc. i 7 proc.
Jednakże 20 sierpnia Zarząd Hydrobudowy S. A., która znajduje się w stanie upadłości układowej, otrzymał wezwanie do natychmiastowego zaprzestania wszelkich robót, z wyjątkiem prac zabezpieczających roboty w toku. Raport opublikował serwis biznes.pap.pl.
To zła wiadomość dla Hydrobudowy, gdyż w efekcie spółka osiągnie mniejsze od zakładanych przychody, co z kolei jeszcze bardziej skomplikuje sytuację finansową spółki, a tym samym również jej właściciela – Grupy PBG.
Czas pokaże jak sytuacja w grupie PBG wpłynie na RAFAKO. Póki co wartość akcji raciborskiej spółki rośnie, co świadczy o dużym zaufaniu akcjonariuszy do RAFAKO, jako solidnego, odpornego na problemy swych właścicieli przedsiębiorstwa.
oprac. /żet/