Raciborskie zabytki na międzynarodowy konkurs

Konkurs Wiki Lubi Zabytki to gratka dla miłośników fotografii i ziemi raciborskiej. Oprócz promocji raciborszczyzny w internecie dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne.

Dobra wiadomość dla pasjonatów fotografii i historii ziemi raciborskiej. Rusza druga edycja konkursu Wiki lubi Zabytki. Konkurs może być połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Bardzo wiele zabytków raciborszczyzny nadal nie posiada swoich haseł i zdjęć w wikipedii. Udział w imprezie może być dobrym pretekstem do zmiany tego stanu rzeczy. Dodatkowo dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne. Będą one przyznawane za najlepsze jakościowo zdjęcia (I miejsce – 2000 zł, II miejsce – 1000 zł, III miejsce – 500 zł). Dodatkowo przewidziano również nagrody specjalne dla uczestników, którzy prześlą największą liczbę fotografii polskich zabytków lub największą liczbę fotografii unikalnych (I miejsce – 1000 zł, II miejsce – 750 zł, III miejsce – 250 zł).

- reklama -

Wiki lubi Zabytki to konkurs organizowany przez Wikimedia Polska. Celem konkursu jest sfotografowanie wszystkich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych do wykazów prowadzonych przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków. To druga edycja konkursu, który jest częścią światowego Wiki Loves Monuments 2012.

Konkurs trwa do 30 września 2012 roku. Partnerem przedsięwzięcia jest m. in. Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach. Udział w konkursie mogą wziąć osoby pełnoletnie i niepełnoletnie (za zgodą rodziców). W powiecie raciborskim swoich galerii na wikipedii nie mają m.in. (w nawiasach podajemy sygnaturę danego zabytku w wykazach Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków): Kościół parafialny pw. św. Józefa na Ocicach przy ul. Gdańskiej 70, spichlerz drewniano-murowany nr 27 w Sudole, budynek obserwatorium geofizycznego przy ul. Chłopskiej 1 w Raciborzu, drewniany spichlerz w Borucinie, kapliczka pw. św. Jana Nepomucena w Kuźni Raciborskiej przy ul. Kościelnej, pałacyk Baildonów w Pogrzebieniu, kaplica św. Urbana w Tworkowie, dwór w Grudczankach przy ul. Wiejskiej 27.

Szczególnie wiele zabytków, które nie mają swojego hasła ani fotografii na wikipedii znajduje się w gminie Rudnik. Ruina dworu i spichlerz w Brzeźnicy, Kościół parafialny pw. św. Anny w Gamowie, zespół pałacowo-parkowy i była szkoła z częścią mieszkalną w Jastrzębiu, spichlerz przy domu nr 24 w Ligocie Książęcej, pałac w Modzurowie, kościół parafialny pw. św. Jerzego i cztery kaplice cmentarne w Sławikowie, a także drewniany spichlerz położony na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Strzybniku.

/żet/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Przepraszam za to przeoczenie i dziękuję za zwrócenie uwagi. Tekst został już zaktualizowany. Generalnie nagrody przyznawane będa w dwóch kategoriach. Teoretycznie można wygrać nawet 3,5 tys. zł. Pozdrawiam

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here