PWSZ i MOS razem w walce o proste kręgosłupy

0

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu zawarły umowę o współpracy. Studenci PWZS będą korzystać z doświadczenia kadry MOS w zakresie korekcji wad postawy u dzieci.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu zawarła umowę o współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Raciborzu. Podpisy na dokumencie złożyli Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej dr hab. Jerzy Pośpiech i Dyrektor MOS mgr Janusz Obarymski. Oba ośrodki prowadziły już ze sobą współpracę, jednakże decydując się na jej pogłębienie powstała konieczność sformalizowania związku.

- reklama -

– Gdyby uczelnia zamknęła się w swoich murach, to w krótkim czasie zupełnie by się wyalienowała. Musimy zaspokajać potrzeby społeczne i gospodarcze naszego regionu. Na współpracy zyska zarówno MOS, który będzie miał większy kontakt z naszą kadrą, jak i PWSZ, której studenci będą mogli zastosować nabytą wiedzę teoretyczną w praktyce. Umowa wzbogaca naszą ofertę edukacyjną – przekonywał na spotkaniu dla prasy Jerzy Pośpiech.

 

 

 Janusz Obarymski, Danuta Zwolińska i Jerzy Pośpiech widzą we współpracy same korzyści.

 

 

 – Nasi pracownicy mają niemałe osiągnięcia i sukcesy, a dzięki współpracy z PWSZ będą doskonalić je w jeszcze większym stopniu. Na współpracy z nami zyskają studenci. Jak na nasze warunki dysponujemy niezłym sprzętem. Jesteśmy w stanie zlokalizować każdą wadę. Mamy dwie sale gimnastyczne, a wkrótce dołączy do nich trzecia, która czeka już tylko na wyposażenie. Na współpracy zyskają również młodzi mieszkańcy Raciborza. Wad postawy jest coraz więcej, młodzież jest uwiązana do pomieszczeń zamkniętych, stąd i problemy są coraz większe. Współpraca pomoże w większym stopniu zwalczać ten problem – mówił Janusz Obarymski.

– Mało jest ośrodków, które prowadzą indywidualne ćwiczenia asymetryczne. Należy do nich Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu. Kontakt ze specjalistami w tym zakresie z pewnością korzystnie wpłynie na naszych studentów, którzy w ten sposób zdobędą niezbędną w ich przyszłej pracy wiedzę praktyczną – wyjaśniła odpowiedzialna za współpracę z MOS dr Danuta Zwolińska.

 

 

/żet/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here