Festiwal Budo w Zaczarowanym Ogrodzie

0

Wbrew niesprzyjającej pogodzie odbyło się zaplanowane spotkanie w Arboretum Bramy Morawskiej, które zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.

Celem spotkania, które miało miejsce 22 września, było zwiedzanie Zaczarowanego Ogrodu, po którym oprowadzała gości Elżbieta Skrzymowska – pracownik naukowy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Wśród zwiedzających znaleźli się mieszkańcy Kalisza – uczestnicy wielu imprez organizowanych w ramach Festiwal Budo – I Interdyscyplinarnego Festiwalu Kultury i Sztuki Japońskiej.

- reklama -

 

 

 

 

 

W drodze do Zaczarowanego Ogrodu Pani Elżbieta opowiadała o osobliwościach przyrodniczych jakie można spotkać w Arboretum, a także przedstawiła historię jego powstania na bazie Lasu Obora. W  Ogrodzie natomiast przekazała zgromadzonym historię i ideę jego powstania oraz najciekawsze obecnie nasadzenia kolekcyjne magnolii, śliw, różaneczników i klonów. Podczas spaceru odwiedzono również minii ZOO, wspomniano o ścieżkach dydaktycznych oraz ścieżce zdrowia, z których to atrakcji można skorzystać wybierając się do Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu.

 

źródło: biblrac

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here