Sejm wygląda jak cyrk…

…jest okrągły, a posłowie nie rozumieją potrzeb zwykłych ludzi – burzy się Stanisław Borowik. Chodzi o dokładanie samorządom zadań za którymi nie idą pieniądze oraz społeczny sprzeciw w tej sprawie.

Członkowie miejskiej komisji budżetu opiniowali dziś projekt uchwały, w której zwracają się do rządu o bardziej sprawiedliwy podział wpływów z podatków. Analogiczne uchwały podejmują samorządy w całej Polsce, mając nadzieję że rząd się ugnie i zwiększy środki przekazywane gminom i powiatom.

- reklama -

 

Zadowolenie z tej oddolnej inicjatywy wyraził Roman Wałach. Radny chciałby jednocześnie, by taka mobilizacja i forma nacisku na rząd była podejmowana częściej, zawsze wtedy gdy inicjatywa ustawodawcza godzi w żywotne interesy terenu. Tak było w przypadku zmian w sprawie przedszkoli czy nowych przepisach odnośnie gospodarki odpadami.

 

Prezydent Lenk ostrożnie podchodzi do walki samorządów z władzą centralną. Jego zdaniem takie akcje z reguły są jednorazowe i przynoszą efekt tylko wtedy, gdy są podejmowane wspólnie przez większą liczbę podmiotów. Nie chodzi zresztą o to, by walczyć z rządem wymuszać coś na władzach państwa, ale o wypracowanie zadowalającego wszystkich porozumienia. I nie jest to bynajmniej sprawa polityczna.

 

Inaczej sprawę widzi Stanisław Borowik, który włączył się do dyskusji na zakończenie: – Tylko w taki sposób można zmusić ich do czegokolwiek. Inaczej nie dotrzemy do posłów, bo nie rozumieją oni zwykłych ludzi.

 

/ps/

- reklama -

16 KOMENTARZE

 1. Borowik ma rację jest to sitwa i cyrk za nasze pieniądze. Jeżeli chodzi o wypowiedż Borowika to stwierdził tylko że kopuła parlamentu przypomina namiot cyrkowy. I dziwię się że jakiś debil żąda ukarania radnega za te słowa. Jak grzyb będzie kandydował do rady miasta to napewno zagłosuję na niego bo on ma jaja.

 2. Wezmą za dupę Boruowika ! Cytat z dzisiejszego wydania GW
  ,,A co o tej sprawie sądzą w Sejmie? Czy radny Borowik powinien się już bać, czy może miał rację i w swoim miejscu pracy przy ul. Wiejskiej stali bywalcy też się czują jak w cyrku? W biurze prasowym Kancelarii Sejmu RP polecono nam sformułować kwestię na piśmie i cierpliwie oczekiwać na stanowisko najwyższej władzy. ,,

 3. szperacz czymu ty straszysz czy wypaliła się już demokracja że obywatel nie ma prawa wypowiadać się w sprawie archtektury i budynków na terenie RP. Radny ma prawo jak każdy inny obywatel wypowiadać się na temat porównań bo przecież nie obraził posłow a tylko walczył aby nasz Parlament nie obciążał miast i gminy ustawami które wykańczją stabilność finansową a tym samym udarza to w mieszkańców bo braknie pieniędzy na drogi,chodniki, porki,mieszkania itp.

 4. Nie bron Borowika, bo juz raz wywołał s k a n d a l miedzynarodowy, bedac pod wpływem alkoholu w Gąskach, przerzuciwszy włściciela posesji, Niemca, przez płot i skończyły się Gaski ! Gmina pozbyła sie Raciborza, w zwiazku z takim s k a n d a l i c z n y m zachowaniem sie Borowika. A zasług nie ma ….żadnych poza tym, ze bierze udział w organizacji sw. st. Kaczyny!

 5. prawnik (Wczoraj 19:44)
  Ocena: 0 + | – Cytuj
  ,,Panie Borowik pragnę Panu przekazać że skontaktuję się z gdy Parlament oskarży Pana o zniesławienie. Obiecuję Panu że moja kanceralia będzie Pana bronić nieodpłatnie bo Pan na to zasługuje. Będzie to dla nas proces który poraz kolejny pokaże słabość władzy.Znamy na BIP Pana adres e-mail oraz telefon.
  Pozdrawiam KA,,
  Kancelaria prawna, a tyle błędów interpunkcyjnych – wstyd !
  1/ przed ,,że,, brak dwóch przecinków
  2/ przed ,,bo,,
  3/ przed ,,który,,
  Panie Borowik ! Niech Pan nie korzysta z usług K A , bo ośmieszy Pana, przed jakimkolwiek Sądem !

 6. ~z boku (2012-09-30 07:30)
  Ocena: 0 + | – Cytuj
  Do ,,jana,, Proponuje najpierw skontaktowac się z komendantem obozu w Gaskach, kiedy to wydarzenie miało miejsce oraz z samym …….poszkodowanym, jeżeli jeszcze żyje, to własciciel posesji…. za płotem ! I ustalic z samym Borowikiem czy sobie tego życzy, ponieważ zdarzenie widzieli również inni uczestncy obozu. A wydarzenie, miało miejsce ponad 20 lat temu, policji nie była wezwana na miejsce, sprawa dotarła tylko do władz gminy i tam należy szukac potwierdzenia zdarzenia – zgłoszona przez poszkodowanego Niemca. Żadania jakie pózniej stawiała gmina ,,poruszona,, incydentem obozowym / budowa obiektów stałych/ były niemożliwe do zaakceptowania przez Racibórz /chcac sie pozbyc obozu na rzecz ewentualnych prywatnych zachodnich włascicieli / tym samym obóz m u s i a ł pasc! I prosze dokładniej przyjrzec sie komentarzowi ,,szperacz,, ……cytuje posty trzech innych forumowiczów! A obóz w Pesnej był obozem KH ZHP przejety w wrogi sposób przez działania osób wykorzystujac ,,niemoc,, finansowa i kadrowa raciborskiego Hufca!

 7. Jeżeli miały miejsce opisane wydarzenia , sprzed lat, to znaczy, ze wówczas był, to osobnik niepełnosprawny intelektualnie /wpływ alkoholu na działanie w emocji/, co wg. prawa, nie jest obecnie okolicznoscia łagodzaca /i…….pełnosprawny fizycznie, co wymagane jest od każdego strażaka! Może obecnie polepszyło mu się, skoro jest samorzadowcem! Ale jak wiesc gminnna niesie, do rady miasta, dostał sie głosami mieszkanców Walburgii /dom zniedołezniałych i uposledzonych, którym swiadczy usługi przewozowe!

 8. A czy Przewodniczacy T.Wojnar a k c e p t u j e i nie potepia wypowiedzi swojego koalicjanta? Przeciez potrafi powiedziec….Mirek …..nie gadaj tyle ![img]upload/small_9Fullscreen capture 2009-12-22 083422.jpg[/img]

 9. Należy wyjasnic, jaka funkcje na obozie w Gaskach pełnił strazak – Borowik. Jego zona, jako pracownik Wydziału OswIaty, kierujac sie n e p o t y z m e m, umiała spowodowac, ze komendanci przyjmowali propozycje ,,nie do odrzucenia,, i powierzalin mu obowiazki……..zaopatrzeniowca! A zaopatrzenie na obozie….wszystko moze!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here