Zapisz się na zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego!

0

Pierwszy wykład w nowym semestrze pt. "Światłem, barwą, kreską" odbędzie się 13 października o godz. 11.00  w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu przy ul. Słowackiego 55.

Wykład przeprowadzi dr Gabriela Habrom-Rokosz – pracownik Instytutu Sztuki PWSZ w Raciborzu na kierunku: Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Zajmuje się głównie fotografią dokumentalną i artystyczną, preferując techniki klasyczne. Głównym źródłem obserwacji i inspiracji twórczych jest świat natury, stąd osobliwe formy i struktury, szeroka gama barw, subtelna gra świateł oraz ulotne zjawiska przyrodnicze stały się tematami fotografii.

- reklama -

 

Kolejny wykład pt. "Zabawy tornado w butelce” już 20 października w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21. Wykład w formie warsztatów przeprowadzi dr Iwona Nowak  – pracownik Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Prowadzi zajęcia dla dzieci z zakresu nauk przyrodniczych. Jest współautorem wystaw interaktywnych "Zabawy z nauką", "Wokół koła", na których można samodzielnie wykonać doświadczenia.

 

W Raciborzu Uniwersytet Dziecięcy działa pod egidą Raciborskiego Centrum Kultury. Działa jak prawdziwa wyższa uczelnia, na którą wstęp mają mali studenci w wieku od 6 do 12 lat. To zabawa w studiowanie, ale dzięki tej zabawie dowiadują się o wszystkim, co czasami nie mieści się w głowie, czyli dlaczego trzęsie się ziemia i wybuchają wulkany, w co bawiła się Maria Skłodowska Curie i oraz czy chemia to nieopanowany żywioł. Mogą dotknąć meteorytu i kości dinozaura, wejść do środka atomu i zajrzeć do kosmicznej czarnej dziury.

 

Uniwersytet Dziecięcy to szansa na spotkanie z wybitnymi przedstawicielami świata nauki, profesorami najlepszych polskich uczelni oraz pasjonatami, potrafiącymi o swoich zainteresowaniach opowiadać długo i ciekawie. – Czasem pytają mnie: to szkoła już nie wystarczy? Na pewno, ale wszystkie dzieci zainteresowane tym, co dzieje się wokół nich, nauką, przyrodą, tutaj mogą dowiedzieć się więcej, w ciekawy sposób i to z ust wykładowców z całej Polski! – tłumaczy Janina Wystub, dyrektor RCK.

 

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 32 415 31 72 lub droga mailową [email protected]

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here