H. Siedlaczek: zielone światło dla zbiornika Racibórz Dolny!

9

Poseł Henryk Siedlaczek informuje o zielonym świetle Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dla zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Co jeszcze dzieli nas od rozpoczęcia prac przy budowie zbiornika?

– Bernard Błaszczyk rozpatrzył wniosek Wojewody Śląskiego o uzgodnienie warunków realizacji przedsięwzięcia pn. "Zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny na rzecze Odrze w województwie śląskim" i wydał w tej sprawie pozytywne postanowienie – podzielił się znakomitą nowiną z Czytelnikami www.raciborz.com.pl poseł Henryk Siedlaczek.

- reklama -

 

 

Postanowienie RDOŚiGW w Katowicach było ostatnim wymaganym dokumentem potrzebnym do wydania decyzji o pozwoleniu na budowę zbiornika. Teraz Wojewoda Śląski, posiadając już całość niezbędnej dokumentacji, może bez przeszkód wydać pozwolenie na budowę zbiornika!

 

 

 

Zbiornika ochroni tereny położone między Raciborzem i Wrocławiem przed powodzią.
Kilkudniowe opady nie będą już powodować podtopień i powodzi (zobacz zdjęcia>>>).

 

 

 

Po wydaniu decyzji o pozwoleniu na budowę, przyjdzie kolej na rozpoczęcie procedury przetargowej. Jej pozytywne zakończenie i wyłonienie wykonawcy zaowocuje rozpoczęciem przygotowania terenu pod inwestycję. W najbardziej optymistycznym wariancie prace ziemne przy budowie zbiornika mogłyby ruszyć już  wiosną 2013 roku.

 

 

Jest w tym wszystkim jednak również łyżka dziegciu. Z sierpniowego raportu Najwyżej Izby Kontroli wynika, że w całej procedurze związanej z przygotowaniem do realizacji przedsięwzięcia dokonano kardynalnych błędów i zaniechań, które spowodowały znaczące opóźnienia. Co więcej, opóźnienia te mogą mieć wpływ na zdobycie środków finansowych na budowę zbiornika, a w zasadzie trudności z tym związane (więcej na ten temat>>>).

 

 

/żet/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

9 KOMENTARZE

 1. hm, wiosną… wiosną zobaczymy, ciekawe czy będzie na to hajs, bo okres ubogiej bo ubogiej ale jednak prosperity, to chyba juz nasz kraj i region ma juz chyba za soba…

 2. niemożliwe, urzednikom po udalo sie cos przeprowadzic do konca? a nie, to jeszcze nie koniec, jeszcze decyzja wojewody, pewnie tez poczekamy ze dwa trzy lata…

 3. Ile to już tych zielonych świateł było dla budowy zbiornika? Kolejne bicie piany i światło, które okaże się być czerwonym.

 4. Ostatnio ponoć NIK zakwiestiował inwestycje i cofnęli środki unijne, wtedy pisaliście, że dalej budowa ie pójdzie, możo by to ktoś mi wyjaśnił? Co chcila inna wersja. Teras sie Siedlaczek chwali, pewnie za chwię bedzie to jego zasługa, że nawet decyzje NIK obalił?

 5. Sceptyk

  Nie wywołujcie posła PO Siedlaczka bo jak On się pojawia, od razu pojawiają się czerwone i pomarańczowe swiatła. To FATUM raciborskie ! ! !

 6. Kiedy raciborskie pisdzielstwo zorganizuje marsz Obudź się, Raciborzu? I kto teraz zawiaduje tą hołotą?

 7. Wierny

  Rozumiem rozgoryczenie PO-PSL-em, ale jak ktoś oczekuje ratunku od znienawidzonego PIS-u. to to jest raciborska frustracja !!! Pora wrócić do modlitwy ! ! !

 8. zielone swiatlo dla budowy zbiornika jest od dawna , tylko nasz poseł zawala jak wdycki , a sprawa druga to jak zblizaja sie wybory to siedlaczek wzorem swoich poprzednikow zaczyna budowac zbiornik itd /tzn zaczyna cosik robic/ po wyborach to juz normalka tzn trudnosci i ograniczenia i in. stare chwyty , trzeba sie wziąć za robote panie posle , tak mowi fama , nastepny bierny , mierny , ale wierny ? ja tylko pisze . . . .

 9. src

  Szanowny Panie Pośle, serdecznie Panu dziękuję za ważnainformację. Nie wiem tylko czy to kabaret, kpina czy bajka na dobranoc.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here