Konkurs: raciborskie żołędzie dla ZOO w Chorzowie

0

Żołędzie są przysmakiem dla wielu mieszkańców ZOO, m. in. jeleni, bizonów i danieli. Właśnie w celu zaspokojenia ich kulinarnych potrzeb chorzowskie ZOO organizuje konkurs dla przedszkoli i szkół podstawowych.

- reklama -

Od 8 października do 30 listopada będzie trwać konkurs Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Adresatem konkursu są przedszkola i szkoły podstawowe w województwie śląskim. Placówka, której uczniowie nazbierają najwięcej żołędzi dla jeleni, bizonów i danieli otrzymają zaproszenie na darmowe zwiedzanie Chorzowskiego ZOO (jedna klasa lub grupa).

Celem konkursu jest zgromadzenie jak największej ilości żołędzi oraz dostarczenie ich do zoo. Ważne, aby zbierane żołędzie były zdrowe, bez wyraźnych zanieczyszczeń. Osobą odpowiedzialną za konkurs z ramienia Organizatora jest Maciej Frądczak, kom. 666 031 185.

Park zamkowy pełen jest głównie kasztanów, ale również żołędzi w nim nie brakuje. Nawet jeśli byłoby to za mało, to jednak pozostanie satysfakcja ze wspomożenia tak ważnego miejsca na mapie Śląska, jak chorzowskie ZOO.

/żet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here