Kilkudziesięciu amatorów szybkiej jazdy dostało mandaty

0

5 października raciborska drogówka przeprowadziła akcję, której celem było dyscyplinowanie kierowców przekraczających prędkość. Przez cały dzień funkcjonariusze złapali 62 kierowców lubiących mocniej wcisnąć gaz.

W piątek od wczesnych godzin rannych w Raciborzu prowadzona była akcja pod kryptonimem „Prędkość”. Policjanci z drogówki w różnych miejscach miasta kontrolowali prędkość poruszania się pojazdów. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 62 przekroczenia dozwolonej prędkości, których kierujący ukarani zostali grzywną w postaci mandatów karnych. Ponadto stróże prawa nałożyli 4 mandaty za nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa zarówno przez kierowców jak i pasażerów.

- reklama -

– Za przekroczenie prędkości o 20 km/h mandat wynosi od 100 do 200 zł. a do tego naliczone będą 4 punkty karne. Wraz ze wzrostem dozwolonej prędkości, rośnie też wysokość grzywny oraz punktów. Jadąc więcej niż 51 km/h, niż pozwalają na to przepisy, sprawca takiego wykroczenia musi się liczyć z grzywną od 400 do 500 złotych i 10 punktami karnymi – przypomina rzecznik prasowy KPP Racibórz Mirosław Szymański.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here