Dream z Raciborza drugi raz z rzędu okazał się najlepszy

Już po raz 14. odbył się Przegląd Muzyki Więziennej "Blues zza krat". Udział wziął w nim zespół Dream, który działa w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Grupa drugi raz z rzędu wygrała festiwal.

Udział w tegorocznym przeglądzie "Blues zza krat" wzięło 10 zespołów muzycznych z całego kraju i dwóch solistów. Podczas festiwalu wystąpiły grupy z Zakładu Karnego w Białej Podlasce, Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, Zakładu Karnego w Chełmie, Zakładu Karnego w Jastrzębiu Zdrój, Zakładu Karnego w Nysie, Zakładu Karnego w Raciborzu, Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich, Aresztu Śledczego w Świdnicy, Zakładu Karnego we Włodawej i Zakładu Karnego w Wojkowicach.

- reklama -

Początki festiwalu sięgają połowy lat 90, a powstawał we współpracy z Ireneuszem Dudkiem, który swoją karierę muzyczną rozpoczął w zespole „SBB”, na kanwie organizowanej przez niego „Rawy Blues”. Raciborski zespół Dream wystąpił po raz drugi w organizowanym konkursie. Utworem „Tam gdzie nie ma już nic” utorowali sobie drogę do pierwszego miejsca. Dream po raz drugi z rzędu zajął pierwsze miejsce. Opiekunem zespołu jest wychowawca ds. kulturalno-oświatowych.

 

Zespół Dream, fot. mjr Marek Kwiecień

 

– Kontakt ze sztuką, a szczególnie muzyką, jest znakomitą metodą terapii i resocjalizacji. Jej siła polega na tym, że pozwala słuchaczowi skontaktować się z często nieznanymi mu, obszarami własnej wrażliwości, służy poznawaniu rzeczywistości oraz moralnemu wychowaniu skazanego. Pomaga w kształtowaniu pozytywnych postaw – uważają w ZK Racibórz. Muzykę grających zespołów oceniali profesjonalne jury w składzie: Piotr Domagała (wykładowca Śląskiej Akademii Muzycznej), Barbara Pawlak (Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach) oraz Sebastian Riedel (gitarzysta i wokalista zespołu Cree).

 

/p/

źródło: Zakład Karny Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here