Nie ustąpił pierwszeństwa, potrącił rowerzystę

Na skrzyżowaniu ulic Drzymały i Głowackiego w Raciborzu doszło dziś do poważnie wyglądającego wypadku. Kierujący samochodem marki volkswagen transporter potrącił 40-letniego rowerzystę (zdjęcia).

We wtorek, około godziny 6.00 na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Drzymały w Raciborzu doszło do wypadku. Kierujący samochodem volkswagen transporter, mieszkaniec powiatu wodzisławskiego potrącił 40-letniego rowerzystę. Winny temu był kierowca samochodu, gdyż nie ustąpił on pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał poprawnie ulicą Drzymały. W wyniku zderzenia z samochodem rowerzysta doznał urazu głowy i barku. Został przewieziony do szpitala.

- reklama -

 

 

 

 

fot. zdjęcia nadesłane przez Czytelnika

/p/

- reklama -

5 KOMENTARZE

 1. Widziałem to zdarzenie
  było ciemno jak w bucie
  bo władza oszczędza na oświetleniu
  kierowca nie ma szans by zobaczyć na tym skrzyżowaniu jadącego po ciemku rowerzystę.
  Kilka miesięcy temu na tym skrzyżowaniu samochód potrącił jadącego na tym ,,leżącym” rowerze i kierowca też był winien choć debil rowerowy jechał z ledwo widocznym światłem w pozycji leżącej , więc prawie niewidoczny.
  JA TEŻ JESTEM ROWERZYSTĄ I W TAKICH CIEMNOŚCIACH OŚWIETLAM SIĘ NA MAXA I UBIERAM KURTKĘ ODBLASKOWĄ
  Aż ktoś nie dojdzie do wniosku że skoro potrącił głupola jadącego po ciemku , to lepiej go dobić i jechać dalej
  bo w tym RĄBNIĘTYM KRAJU ZAZWYCZAJ RACJĘ MA GŁUPSZY

 2. oglądnijcie zdjęcia
  oświetlenie nie działa bo parszywce od koryta oszczędzają na oświetleniu, a światła są tylko z pojazdów będących na skrzyżowaniu
  panie LĘK i bando lękowa ile koszstuje ludzkie zdrowie i życie w stosunku do faktur dla Vattenfala??????

 3. Co prawda to prawda. Rowerzyści lepiej powinni się zabezpieczyć w odblasski. Jeżdżąc czasami sam się z tym problemem borykam. Jadę i z daleka nie widzę nikogo, dopiero kiedy podjeżdżam bliżej światła mojego samochodu ujawniają że przede mną jest rowerzysta. Jak widać w tym artykule czasami może być za póxno na reakcję… Dobrze że w tym przypadku skończyło się to tylko niegroźnymi urazami

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here