RAFAKO: Wiśniewski dopiął swego – Różacki odwołany

10

Zarząd RAFAKO informuje, że 29 listopada Rada Nadzorcza odwołała ze składu Zarządu Spółki Wiesława Różackiego, Bożenę Kawałko i Dariusza Karwackiego. Jednocześnie powołano Pawła Mortasa jako nowego prezesa Rafako.

Rada Nadzorcza RAFAKO, w skład której wchodzą: Jerzy Wiśniewski, Piotr Wawrzynowicz, Małgorzata Wiśniewska, Piotr Rutkowski, Przemysław Szkudlarczyk, Leszek Wysłocki, podjęła decyzję o odwołaniu z Zarządu RAFAKO Wiesława Różackiego, Bożeny Kawałko i Dariusza Karwackiego.
Tym samym radzie nadzorczej spółki udało się dokonać zmian personalnych, których próbę przeprowadzenia podjęto jeszcze w niedzielę, 28 października 2012, a które zostały przez Zarząd RAFAKO odrzucone z przyczyn formalnych. Po niedzielnej, nieskutecznej próbie usunięcia Wiesława Różackiego ze stanowiska Prezesa Zarządu RAFAKO, on sam zdecydował o ustąpienia z piastowanego przez siebie stanowiska Prezesa Zarządu PBG – spółki kontrolującej RAFAKO, argumentując, że jego aktywność na tym stanowisku jest ograniczona brakiem możliwości dysponowania najcenniejszym aktywum PBG – RAFAKO. Argumentacja Wiesława Różackiego ma związek z poczynionym bez jego wiedzy i zgody, do tego w nader niejasnych i tajemniczych okolicznościach zastawu na akcjach raciborskiego zakładu.

 

- reklama -

 

Widaćargument Zarządu RAFAKO zyskał uznanie Rady Nadzorczej spółki gdyż na zwołanym dzisiejszego dnia posiedzeniu dokonała ona ponownej, tym razem skutecznej próby odwołania Prezesa Zarządu i dwóch Członków Zarządu RAFAKO. Jednocześnie rada nadzorcza powołała do Zarządu RAFAKO Pawła Mortasa, który został jego Prezesem (po rezygnacji W. Różackiego został również Prezesem PBG), a także Macieja Kaczorowskiego. Jarosław Dusiło został mianowany Wiceprezesem Zarządu RAFAKO.Decyzja Rady Nadzorczej jest faktem, ale faktem jest również, że zmiana na stanowisku prezesa zarządu spółki powinna zostać zaakceptowana przez sąd i opublikowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Procedura ta trwa z reguły kilka tygodni.
Jaki wpływ na kondycję RAFAKO będzie miał ujawniony dzisiaj konflikt? Już sama decyzja Wiesława Różackiego o rezygnacji z funkcji Prezesa PBG zaowocowała spadkiem notowań RAFAKO o niemalże 8 proc. i PBG o prawie 24 proc. Jutrzejsze dalsze obniżenie kursu akcji obu spółek wydaje się być pewne.

Kulisy całej tej sprawy spowija mgła i nie zanosi się, aby miała ona zostać w najbliższym czasie rozwiana. Jakie są rzeczywiste intencje Jerzego Wiśniewskiego względem RAFAKO i czy raciborski zakład przetrzyma sztorm, który na nowo się wokół niego rozszalał? Czy spadek notowań giełdowych RAFAKO zostanie powstrzymany i spółka zanotuje spodziewany przez specjalistów wzrost? RAFAKO to kura znosząca złote jaja i absurdalne wydaje się jej zarzynanie. Raciborski zakład przetrwał w minionych latach niejeden sztorm, z każdego starcia wychodził zwycięsko, czy tak będzie również tym razem?

/ps, żet/

- reklama -

10 KOMENTARZE

 1. No to mamy kolejną „tajemniczą”grubszą aferę , w którę maczają pazury kolesie którym zależy na rozwaleniu dobrego,przynoszącego dochód zakładu ,chcą zrobić z W. Różackiego kozła ofiarnego ,dziennikarze pilnujcie sprawy bo zaczyna śmierdzieć.

 2. cała historia pbg jest tak „tajemnicza”, ze takie rzeczy nie powinny juz nikogo dziwic… zaczynali „w garazu” a wkrotce operowali milionami zlotych… szkoda Rozackiego, ale na uklad nie ma rady

 3. Aż chce się gorzko powiedzieć „a nie mówiłem”? Od początku było wiadomo, że to całe przejęcie nie doprowadzi do niczego dobrego. Chciałbym się mylić, ale to może być początek końca Rafako. Różacki to facet z zewnątrz, ale utożsamiał się z zakładem i miastem. Pod jego rządami firma rozkwitła. Taki fachowiec nie musi się martwić o pracę bo wezmą go wszędzie. Nowego Racibórz goowno obchodzi, ot polityczny narzut mający przypilnować interesów PBG. W Raciborzu pewnie go nawet nie zobaczymy. Zrobi swoje, a co po tym zostanie z Rafako to już inna bajka.

 4. na to… Nadzorca Sadowy PBG w ,,uPADLosci,, … ? Wszak obowiazuje zakaz ,,handlu akcjami,, Rafako ! Wszak [b]POlskie prawo ma zaPiS o … dzialaniu na niekorzysc spolki. Wszak mamy sowicie oplacane przez nas, POdatnikow … AgencjeBW i … KNF. [/b] Wszak niejaki Pan Mortas ,,POplynal,, z ENEI za … Ano wlasnie . Za ,,niedosc skuteczna wspolprace,, z organami sKARBOWYMI … Wszak czy spolka „Adaptorinvest” to fakt czy …,,spolka krzak,, … ?
  itd…[color=#ff0000] Koniec „Rafako” blisko, coraz blizej [/color]…

 5. z netu >>
  „Łysy640
  / 83.30.104.* / 2012-10-29 22:56

  [url=http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/prezes;rafako;rezygnuje;nie;chce;sie;na;to;zgodzic,178,0,1186994.html#][/url][url=http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/prezes;rafako;rezygnuje;nie;chce;sie;na;to;zgodzic,178,0,1186994.html#][/url]

  Tak się kreci lody: Kurs PBG w Pazdzierniku
  2011 = 95 zł dziś 4,80 i co na to akcjonariat? który wtopił 98%
  kapitału? NIC, bo to Wasz kapitał drodzy uczestnicy OFE, WASZ drugi i
  trzeci filar własnie wyparował !!! tyak jak 25 mld zł rok temu !”…

 6. Szanowni Państwo, Rafakowcy,
  Zarówno w PBG SA jak i w Rafako SA część kapitału akcyjnego stanowią środki z OFE zatem środki PUBLICZNE, bo nikt z urodzonych po 1968 roku nie oddaje tam dobrowolnie pieniędzy na emeryturę. Dzięki działaniom Zarządu PBG SA w ciągu roku 2011/2012 kapitał akcyjny PBG (w tym ok. 40% to pieniądze z OFE) stopniał o 95% z kilku miliardów do 78 mln złotych!!! W kapitale Rafako SA ok. 10% to środki OFE ulokowane przez BZ WBK w funduszach. ZATEM NALEŻY WYSTĄPIC DO CBA + CBŚ i rozliczyć P.T. Właściciela za to, że ciągu roku z firmy PBG SA a teraz RAFAKO SA w magiczny sposób „wyparowują” środki przeznaczone na nasze EMERYTURY Z OFE !!!!.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here