Pieronkiewicz prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego?

0

Od niedawna mówi się o tym, że o stanowisko prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego starał się będzie Grzegorz Pieronkiewicz, były zawodnik MKZ Unii Racibórz. Związek kilka dni temu ogłosił oficjalną listę kandydatów.

Polski Związek Zapaśniczy ogłosił listę kandydatów ubiegających się o stanowisko prezesa. Na liście znalazł się między innymi Grzegorz Pieronkiewicz, były zawodnik Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz. W swoim dorobku sportowym Pieronkiewicz posiada trzy tytuły wicemistrza Polski seniorów i trzy tytuły międzynarodowego wicemistrza Polski seniorów. Kilkanaście razy zdobywał mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych, dwukrotnie zajął czwarte miejsce Mistrzostw Świata Juniorów oraz raz czwarte miejsce Mistrzostw Europy Juniorów. Obecnie pełni wiele funkcji. W latach 2004-2008 był członkiem Zarządu PZZ, gdzie pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji I Ligi Drużynowej. Od 2004 roku jest Wiceprezesem Śląskiego Związku Zapaśniczego, a od 2008 roku jest wiceprezesem PZZ.

- reklama -

Były zawodnik MKZ Unii Racibórz o stanowisko prezesa powalczy z Krzysztofem Kłoskiem, Grzegorzem Brudzińskim, Leszkiem Ciotą oraz Andrzejem Supronem. Wybory odbędą się podczas Sprawozdawczo – Wyborczego Walnego Zjazdu Delegatów PZZ, które to odbędzie się 10 listopada.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here