Akcja Straży Granicznej „Blaskiem chronieni”

Od 1 września do 19 listopada raciborscy pogranicznicy odwiedzili szkoły powiatu raciborskiego i wodzisławskiego gdzie uczyli dzieci właściwego zachowania na drodze i namawiali do noszenia elementów odblaskowych.

 

- reklama -

 

 

 

Uczniowie których do tej pory było prawie pięciuset, spotkali się z funkcjonariuszami w ramach ogólnopolskiej akcji Straży Granicznej „Blaskiem chronieni”. Celem przedsięwzięcia jest podnoszenie bezpieczeństwa dzieci i ich ochrona przed wypadkami drogowymi, do jakich dochodzi w okresie jesienno-zimowym, nierzadko w drodze do lub ze szkoły. By przekonać najmłodszych, jak istotne dla bezpieczeństwa jest noszenie odblasków, funkcjonariusze prezentowali różne rodzaje elementów odblaskowych , tłumaczyli zasady działania odblasków i rolę elementów odblaskowych w warunkach ograniczonej widoczności. Dzieci w prosty sposób mogły przekonać się jak ważne jest, by kierujący pojazdem odpowiednio wcześniej zobaczył pieszego poruszającego się po drodze. Kampania informacyjna w szkołach połączona była z akcją wyposażenia dzieci w elementy odblaskowe. Do tej pory, w ramach programu „Blaskiem chronieni” funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odwiedzili (samodzielnie i wspólnie z policjantami) 15 placówek oświatowych z kilku miejscowości województwa śląskiego , przekazując dzieciom ponad 300 odblasków i kamizelek odblaskowych ufundowanych przez urzędy miast i gmin – relacjonuje Daniel Bartusik, rzecznik prasowy ŚOSG.

Przeprowadzone spotkania to kontynuacja działań zapoczątkowanych w roku szkolnym 2011/12 na terenie województwa śląskiego. Wtedy funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu odwiedzili 23 placówki oświatowe z powiatu raciborskiego, przekazując dzieciom prawie 1 400 odblasków ufundowanych przez urzędy miast i gmin.

oprac. /ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here