Pijani z Raciborza będą trzeźwieć w Bielsku lub Sosnowcu

1

Znacząca zmiana dla lubiących zabalować i potem z tego powodu nocować pod chmurką. Już wkrótce po pijaństwie będą budzić się nie w Tychach jak dotychczas, ale w pięknej stolicy Podbeskidzia lub Zagłębia.

Do tej pory nietrzeźwi z Raciborza dochodzili do siebie w tyskiej izbie wytrzeźwień. W Tychach nie chcą już jednak pijaków z Raciborza, więc umowa została wypowiedziana. Pojawił się problem, co robić z zatrzymanymi nietrzeźwymi, którzy z tego powodu nie mogą nocować w noclegowni, a nie są dostatecznie pijani by zostać przyjętym do szpitala. To właśnie ta grupa najczęściej jest przez policję i straż miejską odwożona na izbę. Poza bezdomnymi trafiają tam też osoby które po spożyciu są nadmiernie agresywne. Dysponujący stałym zameldowaniem, o ile nie sprawiają kłopotów, służby przeważnie odstawiają do domów.

- reklama -

Na szczęście niemal od razu pojawiły się oferty z Bielska-Białej i Sosnowca, gotowych świadczyć dla Raciborza tego typu usługi. – W tej chwili analizujemy obydwie oferty, wybierzemy tą która będzie korzystniejsza finansowo – poinformowała wiceprezydent Ludmiła Nowacka podczas dzisiejszego posiedzenia miejskiej komisji oświaty.

 

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here