Oprócz tradycyjnego jarmarku – kino zimowe

0

Zapach pierników i ciasteczek, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne oraz smak grzanego wina – to nieodłączne elementy Jarmarku Bożonarodzeniowego. W tym roku Urząd Miasta w Raciborzu przygotował dla mieszkańców nowość.

Od 19 do 23 grudnia na raciborskim Rynku zapanuje świąteczny nastrój. Na mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji, a wszystko to za sprawą tradycyjnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Do Raciborza przyjadą artyści i rękodzielnicy z Polski, Czech, Węgier, Litwy i Iranu. Na najmłodszych czekają liczne niespodzianki – oryginalna wiktoriańska karuzela z 1899 roku, bezpłatna świąteczna zabawa w Lilu Play i pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem i Śnieżynką.

- reklama -

– W dniach 21 – 23 grudnia dobrą zabawę gwarantować będzie, prawdopodobnie pierwsze w Polsce, plenerowe kino zimowe z repertuarem 11 filmów o tematyce świątecznej. Wyświetlane będą animowane bajki Disneya i filmy familijne. Nieco starszych widzów zapraszamy każdego wieczoru na romantyczne komedie. – Szczegółowy repertuar zimowego kina zamieściliśmy na ulotkach, plakatach, internetowej stronie miasta – informuje Ludmiła Nowacka, zastępca prezydenta Raciborza. –  Podczas projekcji filmów widzom zapewniamy parasole grzewcze i gorącą herbatę, a o godzinie 18:00 uprzyjemnimy seanse ciepłym posiłkiem, który wydawany będzie pierwszym, 300 osobom, biorącym udział w naszej świątecznej imprezie – dodaje Ludmiła Nowacka.

Nie zapomniano o muzycznej oprawie jarmarku. Dla miłośników muzycznych klimatów urząd miasta przygotował ucztę dla ducha: w niedzielę, 23 grudnia odbędzie się świąteczny koncert w wykonaniu Raciborskiej Orkiestry Dętej "Plania" z udziałem solistki Agnieszki Porwoł, studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

 

 

 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here