Życzliwe spojrzenie i uśmiech – Dzień Uprzejmości w SP nr 18

0

W czwartek 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu obchodzony był Dzień Uprzejmości. Taki dzień obchodzi się w bardzo prosty sposób: wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. W ramach obchodów uczniowie ubrani na galowo, prezentowali się z jak najlepszej strony, tak nauczycielom jak i swoim rówieśnikom. Ideą tego dnia było także sprowokowanie do spojrzenia na codzienność inaczej: skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o smutku…

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach: klasy I-III w konkursie plastycznym na portret osoby będącej przykładem stosowania zasad dobrego wychowania, natomiast klasy IV-VI przygotowywali przepis na najlepszy Eliksir Uprzejmości. Podsumowanie Dnia Uprzejmości odbyło się w piątek 30.11.2012r. na uroczystym apelu, w czasie którego pani dyrektor Danuta Skóra oraz pani wicedyrektor Sława Mądrzyńska- Galińska wręczyły laureatom dyplomy oraz nagrody.

- reklama -

Pamiętajmy, że „życzliwe spojrzenie i uśmiech czasami więcej znaczą, niż udany dialog”. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, gdyż uprzejmość jest zawsze na miejscu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here