R. Myśliwy: Niebezpieczne skrzyżowanie koło „mechanika”

Światła na skrzyżowaniu koło "mechanika" są źle zsynchronizowane. Kiedy zapala się zielone światło dla aut, świeci się jeszcze zielone światło dla pieszych – alarmuje Robert Myśliwy. Jego zdaniem zagraża to bezpieczeństwu.

Problem z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Bosackiej, Armii Krajowej i Zamkowej radny zgłosił podczas listopadowego posiedzenia komisji gospodarki miejskiej. Jak zaobserwował, na skrzyżowaniu tym często jest tak, że "albo samochody raptownie hamują bo pieszy wchodzi na jezdnię widząc zielone światło, albo przechodzień zmuszony jest uskoczyć, gdyż samochód przyśpiesza gdy kierowca chce jeszcze zdążyć na końcówkę zielonego światła".

- reklama -

 

Prezydentowi Lenkowi problem jest znany. Zresztą nie dotyczy to tylko wzmiankowanego skrzyżowania, podobnie jest np. koło sądu. – To są stare światła. Przestarzałe sygnalizacje tak się niestety zachowują – stwierdził. Prezydent obawia się, że urządzenia tego typu ze względów konstrukcyjnych nie pozwalają raczej na inne ustawienia, niemniej obiecał zwrócić uwagę odpowiednich służb. Rozwiązaniem byłaby kompleksowa wymiana starych i wadliwych sygnalizacji, ale ze względu na koszty to raczej nie wchodzi w grę.

 

/ps/

 

_____________________________________________

 

Zobacz inne tematy związane z: Robert Myśliwy

 

 

Robert Myśliwy chce ubrać urzędników w uniformy

Nie muszą to być od razu mundurki, wystarczą krawaty dla mężczyzn i apaszki dla kobiet, oczywiście z symbolami Raciborza. Zdaniem radnego posłuży to budowie wizerunku miasta i pozwoli odróżnić urzędników od petentów.

 

 

 

Psy paskudzą i straszą na ścieżkach rowerowych

 

Robertowi Myśliwemu nie podoba się, że na ścieżkach rowerowych wyprowadzane są psy bez kagańca i smyczy. Jego zdaniem czworonogi nie tylko "ozdabiają" ścieżki odchodami, ale są też zagrożeniem dla bezpieczeństwa.

 

Wyjące psy policyjne utrapieniem mieszkańców Przejazdowej

Robert Myśliwy zwrócił się do prezydenta Lenka, by poprosił komendanta policji o interwencję w sprawie psów policyjnych. Zwierzęta w nowej komendzie wyją i ujadają, na co poskarżyli się mieszkańcy ul. Przejazdowej.

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. No ja pie…le! Światła na skrzyżowaniach mu przeszkadzają. Panie radny, od takiego „ambitniaka” ludzie oczekują znacznie więcej. I pan chciałes być prezydentem? Daj se już spokój z tymi pierdołami i se siedź pan cicho. Rozwój, miejsca pracy o to trza walczyć,a nie takie gówno.

  2. Zastanów się co piszesz. Jak radny, w dodatku opozycyjny, ma tworzyć miejsca pracy? Wg mnie dobrze, że to zgłosił. Jeśli rzeczywiście jest taki problem, to od tego są radni, żeby informować o takich sprawach. Ciekawe co byś mówił, gdyby ktoś z Twojej rodziny miał tam wypadek, bo światła nie działają prawidłowo?,

  3. N tych światłach jest jeszcze inny problem. Jak wszyscy mają czerwone i świeci się zielona strzałka do skręty z mostu na ul. Bosacką to według przepisu każdy kierujący musi się zatrzymać przed tymi światłami i może ruszyć. Dla pieszych jest czerwone światło. Swego czasu policja często wlepiała tam mandaty. Czas by to zmienić. Tak sobie myślę żeby ruch był bardziej płynny.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here