Racibórz nie potrzebuje więcej mieszkań socjalnych?

0

Zdaniem władz Raciborza zasób mieszkań socjalnych i komunalnych, którymi dysponuje miasto jest wystarczający. Obecnie na przydział takiego mieszkania czeka się pięć razy krócej niż w latach ubiegłych. Zatroskany o losy swojego kolegi starszy mieszkaniec Raciborza zapytał prezydenta Lenka o program budowy mieszkań socjalnych w mieście, którego jego zdaniem brakuje. – Nie jestem przeciwny aquaparkowi, bo to jest potrzebne, ale aż serce boli… Dlaczego nie buduje się mieszkań socjalnych? – pytał włodarzy miasta.

– Mamy duży zasób lokali socjalnych i w razie potrzeby nie mamy problemów ze wskazaniem takiego lokalu. Problemem jest żeby choć trochę pieniędzy dostać od użytkowników tych mieszkań… – wyjaśniał i wskazywał na towarzyszące mieszkalnictwu socjalnemu problemy prezydent.

- reklama -


Na spotkaniu z władzami miasta mieszkańcy centrum Raciborza wyjątkowo chętnie zabierali głos w istotnych dla Raciborza sprawach. Mirosław Lenk i raciborzanie w "Strzesze" – zobacz zdjęcia.

– Do roku czeka się teraz na mieszkanie socjalne lub komunalne. Kiedyś było to pięć lat – wtórowała Mirosławowi Lenkowi Ludmiła Nowacka, która wyjaśniła, że warunkiem otrzymania pomocy socjalnej jest zgłoszenie się po nią. – To pierwszy i niezbędny krok. Posiadamy również zasób mieszkań chronionych: ze wspólną kuchnią i łazienka dla różnych lokatorów, którzy z pomocą pracowników ochrony społecznej na nowo przystosowują się do życia w społeczeństwie – mówiła wiceprezydent Nowacka.

– To ja mu powiem, żeby się do państwa zgłosił – odpowiedział podniesiony na duchu raciborzanin.

/żet/

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————-

Polecamy również:

– Najlepiej pije się w bramie, a potem korzysta z podwórka. Tak wygląda życie nocne w centrum Raciborza! – oburzają się raciborzanie i żądają likwidacji straży miejskiej. Na to nie zgadza się prezydent Mirosław Lenk.

Prezydent Raciborza jest oburzony zajściami na kolei w dniach 9-10. Stwierdza, że taki stan rzeczy nie może się utrzymywać i skontaktuje się w tej sprawie z marszałkiem A. Matusiewiczem, aby przekazać mu swoje…

Nie słabnie oburzenie raciborzan regulacjami dot. odbioru i wywozu nieczystości. Ich zdaniem system nie promuje segregacji i ma utopijno-socjalistyczne znamiona. Zobacz zdjęcia ze spotkania M.Lenka z raciborzanami.
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here